Urbs Sportiva Reggina 1914 - SPAL 2013 2-1 (1-1). Liga włoska - 4. kolejka Serie B

W starciu 4. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 18 września, jedenastka Urbsu Sportiva Reggina 1914 wygrała ze Spal 2-1 (1-1). Mecz na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii obejrzało 4 773 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Pedę występującego w Spal.

4. kolejka Włochy - Serie B
2021-09-18 14:00 | Stadion: Stadio Oreste Granillo | Widzów: 4773 | Arbiter: Niccolò Baroni
Salvatore Esposito 36'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Perparim Hetemaj wywołał eksplozję radości wśród kibiców Urbsu Sportiva Reggina 1914 , zdobywając bramkę w 16. minucie meczu.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 36. minucie Salvatore Esposito wyrównał wynik meczu z karnego.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Elio Capradossi ze Spal. Była to 43. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał Federico Viviani z zespołu gości. W 55. minucie Salvatore Esposito zastąpił Jacopa Da Rivę.

W 60. minucie kartkę dostał Francesco Vicari, zawodnik Spal. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Urbsu Sportiva Reggina 1914 doszło do zmiany. Adriano Montalto wszedł za Andreya Galabinova. Trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Federica Ricciego i na pole gry wprowadził napastnika Alessandra Cortinovisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy Spal: Demba Seck, Patryk Peda, a na ich miejsce weszli Emmanuel Latte, Riccardo Spaltro.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urbsu Sportiva Reggina 1914 w 68. minucie spotkania, gdy Adriano Montalto zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Alessandro Cortinovis.

W 70. minucie arbiter ukarał kartką Giovanniego Crociatę, zawodnika gości. Między 81. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Urbsu Sportiva Reggina 1914: Rigoberto Rivas, Perparim Hetemaj, Gianluca Di Chiara, na ich miejsce weszli: Karim Laribi, Nicolò Bianchi, Daniele Liotti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessandra Tripaldellego, Giovanniego Crociaty zajęli: Raffaele Celia, Ludovico D'Orazio. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Francesco Vicari60′
88′ Gianluca Di Chiara
Alessandro Tripaldelli82′
 16′ 81′ Perparim Hetemaj
Salvatore Esposito  36′ (k.) 55′
62′ Federico Ricci
Emmanuel Delan Junior Latte Lath63′
81′ Rigoberto Manuel Rivas Vindel
Giovanni Crociata70′ 82′
Lorenzo Crisetig
Federico Viviani49′
Nicola Bellomo
Marco Mancosu
62′ Andrey Galabinov
Lorenzo Colombo
Stefano Turati
Andrea Seculin
Bruno Amione
Raffaele Celia82′
88′ Daniele Liotti
Luca Coccolo
Giuseppe Loiacono
David Heidenreich
Vasco Regini
Patryk Peda63′
81′ Nicolò Bianchi
Jacopo Da Riva55′
Lorenzo Gavioli
Luca Mora
81′ Karim Laribi
Kevin Piscopo
62′ Alessandro Cortinovis
Ludovico D'Orazio82′
Germán Gustavo Denis
Mikael Egill Ellertsson
62′  68′ Adriano Montalto
Federico Melchiorri
Marco Tumminello
Demba Seck63′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Urbsu Sportiva Reggina 1914 żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.