Urbs Sportiva Reggina 1914 - Salernitana 1919 0-0. Liga włoska - 20. kolejka Serie B

1 lutego na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii odbył się mecz 20. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Urbsu Sportiva Reggina 1914 i Salernitana 1919. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Dziczka występującego w Salernitana 1919.

20. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-01 21:00 | Stadion: Stadio Oreste Granillo | Arbiter: Rosario Abisso
Urbs Sportiva Reggina 1914
US Salernitana 1919
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Urbsu Sportiva Reggina 1914 wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Emanuele Cicerelli został zmieniony przez Rizę Durmisiego.

W 43. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adriana Montalta z Urbsu Sportiva Reggina 1914, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Cedrica Gondo z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Francesca Di Tacchio z Salernitana 1919, a w 50. minucie Nicolasa z drużyny przeciwnej. W 51. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości.

W 55. minucie kartkę dostał Mamadou Coulibaly z zespołu gości. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Salernitana 1919 doszło do zmiany. Gennaro Tutino wszedł za Cedrica Gondo. Chwilę później trener Salernitana 1919 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Andrea Schiavone, a murawę opuścił Francesco Di Tacchio.

W tej samej minucie w zespole Salernitana 1919 doszło do zmiany. Sofian Kiyine wszedł za Mamadou Coulibalya. W 78. minucie sędzia ukarał kartką Sofiana Kiyinego, piłkarza gości. Chwilę później trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Jeremy'ego Meneza. Na boisko wszedł Nicola Bellomo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Giuseppe Loiacona z Urbsu Sportiva Reggina 1914, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Lukę Bogdan z drużyny przeciwnej.

Montalto
50′ Nicolas David Andrade
Vid Belec
86′ Giuseppe Loiacono
Luka Bogdan90′
Thiago Rangel Cionek
Valerio Mantovani
Dimitris Stavropoulos
Norbert Gyomber
90′ Daniele Liotti
Mamadou Coulibaly55′ 66′
Nicolò Bianchi
Tomasz Kupisz
81′ Simone Edera
Leonardo Capezzi
81′ Jeremy Menez
Emanuele Cicerelli16′
Marco Crimi
Francesco Di Tacchio47′ 66′
Michael Ijemuan Folorunsho
Milan Đurić 51′ (k.)
43′ 89′ Adriano Montalto
Cedric Gondo45′ 65′
Enrico Guarna
Marius Adamonis
Alessandro Plizzari
Ramzi Aya
90′ Christian Dalle Mura
Riza Durmisi16′
Enrico Del Prato
Sanasi Sy
Ricardo Faty
Frederic Veseli
81′ Claudiu Micovschi
Patryk Dziczek
81′ Nicola Bellomo
Sofian Kiyine66′ 78′
89′ Germán Gustavo Denis
André Anderson Pomilio Lima da Silva

Andrea Schiavone66′

Gennaro Tutino65′

Przewaga drużyny Urbsu Sportiva Reggina 1914 w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Urbsu Sportiva Reggina 1914 otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników.