Urbs Sportiva Reggina 1914 - LR Vicenza Virtus 3-0 (2-0). Liga włoska - 33. kolejka Serie B

W pojedynku 33. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 11 kwietnia, zespół Urbsu Sportiva Reggina 1914 wygrał z LR Vicenza Virtus 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii.

G. Denis 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Urbsu Sportiva Reggina 1914 wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W trzeciej minucie do własnej bramki trafił zawodnik LR Vicenza Virtus Nahuel Valentini.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Urbsu Sportiva Reggina 1914, zdobywając kolejną bramkę. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Simone Edera. Asystę zaliczył Gianluca Di Chiara.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nahuelowi Valentiniemu z LR Vicenza Virtus. Była to 41. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener LR Vicenza Virtus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Stefano Giacomelli, a murawę opuścił Andrea Nalini. A kibice Urbsu Sportiva Reggina 1914 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michaela Folorunsha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Nicola Bellomo. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę.

W 55. minucie Adriano Montalto został zmieniony przez Germána Denisa. W 56. minucie w drużynie LR Vicenza Virtus doszło do zmiany. Tommaso Mancini wszedł za Jacopa Da Rivę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Urbsu Sportiva Reggina 1914 w 56. minucie spotkania, gdy Germán Denis strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Lorenzo Crisetig.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Ivanowi Lakicieviciowi, piłkarzowi gospodarzy. W 75. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 78. minucie boisko opuścili piłkarze Urbsu Sportiva Reggina 1914: Marco Crimi, Daniele Liotti, a na ich miejsce weszli Nicolò Bianchi, Gianluca Di Chiara.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Simone Pontisso z drużyny gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Matteo Grandi
74′ Ivan Lakićević
Matteo Bruscagin
Dimitris Stavropoulos
Emanuele Padella
Christian Dalle Mura
Nahuel Valentini 3′ (samob.) 41′
78′ Gianluca Di Chiara
Pietro Beruatto75′
78′ Nicolò Bianchi
Jacopo Da Riva56′
55′ Nicola Bellomo
Davide Agazzi
Mario Szitum
Luca Rigoni63′
Lorenzo Crisetig
Jari Vandeputte
 6′ 68′ Simone Edera
Gabriele Gori63′
55′ Adriano Montalto
Andrea Nalini46′
Alessandro Plizzari
Pietro Perina
Thiago Rangel Cionek
Alberto Zecchin
78′ Daniele Liotti
Luca Barlocco75′
Giuseppe Loiacono
Daniel Cappelletti
78′ Marco Crimi
Mario Ierardi
Enrico Del Prato
Nicola Pasini
55′ Michael Ijemuan Folorunsho
Antonio Cinelli
Claudiu Valentin Micovschi
Simone Pontisso63′ 90′
Rigoberto Manuel Rivas Vindel
Loris Zonta
55′  56′ Germán Gustavo Denis
Stefano Giacomelli46′ 75′ (k.)
68′ Jeremy Menez
Samuele Longo63′
Orji Okwonkwo
Tommaso Mancini56′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Urbsu Sportiva Reggina 1914, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.