Urbs Sportiva Reggina 1914 - Frosinone Calcio 0-4 (0-2). Liga włoska - 38. kolejka Serie B

W pojedynku 38. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 10 maja, drużyna Urbsu Sportiva Reggina 1914 przegrała wysoko z Frosinone Calcio 0-4 (0-2). Mecz odbył się na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii. Na boisku mogliśmy zobaczyć Piotra Parzyszka występującego we Frosinone Calcio.

C. Ciano 76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Urbsu Sportiva Reggina 1914 wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę otrzymał Marco Carraro z Frosinone Calcio.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Frosinone Calcio w 28. minucie spotkania, gdy Andrija Novakovich strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Przemysław Szymiński.

W 32. minucie arbiter ukarał kartką Enrica Del Prato, piłkarza Urbsu Sportiva Reggina 1914.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Frosinone Calcio, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy Andrija Novakovich po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Na drugą połowę zespół Urbsu Sportiva Reggina 1914 wyszedł w zmienionym składzie, za Adriana Montalta wszedł Germán Denis. Trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolę Belloma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nicolò Bianchi.

W 58. minucie Orji Okwonkwo zastąpił Daniele Liottiego. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Mirko Gori z jedenastki gości. Była to 62. minuta spotkania. W 69. minucie w drużynie Frosinone Calcio doszło do zmiany. Alessio Tribuzzi wszedł za Enrica Brignolę.

W tej samej minucie w zespole Frosinone Calcio doszło do zmiany. Marcus Rohdén wszedł za Daniela Bolocę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Camillo Ciano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Frosinone Calcio, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andrija Novakovich.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Urbsu Sportiva Reggina 1914 doszło do zmiany. Elia Petrelli wszedł za Gianlucę Di Chiarę.

W 78. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Andrija Novakovich z Frosinone Calcio. W 79. minucie Lorenzo Crisetig został zmieniony przez Lucę Chierica, co miało wzmocnić zespół Urbsu Sportiva Reggina 1914. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Carrara na Vincenza Millica.

Na murawie, jak to często zdarzało się Frosinone Calcio w tym sezonie, pojawił się Luigi Vitale, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Camilla Ciana. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 90. minucie w drużynie Frosinone Calcio doszło do zmiany. Pierluca Luciani wszedł za Andryję Novakovicha. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Alessandro Iacobucci
32′ Enrico Del Prato
Alessandro Salvi
Thiago Rangel Cionek
Marco Capuano
Christian Dalle Mura
Przemysław Szymiński
78′ Gianluca Di Chiara
Enrico Brignola69′
46′ Nicolò Bianchi
Mirko Gori62′
Rigoberto Manuel Rivas Vindel
Daniel Boloca69′
58′ Orji Okwonkwo
Francesco Filippo Zampano
79′ Lorenzo Crisetig
Marco Carraro17′ 83′
Michael Ijemuan Folorunsho
Andrija Novakovich  28′, 38′, 78′ 90′
46′ Adriano Montalto
Riccardo Baroni
58′ Daniele Liotti
Alessio Tribuzzi69′
79′ Luca Chierico
Mattia Vitale
Marco Crimi
Pietro Iemmello
46′ Nicola Bellomo
Pierluca Luciani90′
46′ Germán Gustavo Denis
Vincenzo Millico83′
78′ Elia Petrelli
Piotr Parzyszek

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Frosinone Calcio przyznał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.