Urbs Sportiva Reggina 1914 - Ascoli Picchio 1-2 (1-1). Liga włoska - 15. kolejka Serie B

W pojedynku 15. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 30 listopada, drużyna Urbsu Sportiva Reggina 1914 przegrała z Ascoli Picchio 1-2 (1-1). Mecz na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii obejrzało 4 289 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie B
2021-11-30 20:30 | Stadion: Stadio Oreste Granillo | Widzów: 4289 | Arbiter: Rosario Abisso
Urbs Sportiva Reggina 1914
Ascoli Picchio FC 1898
1
2
A. Montalto 36'
A. Sabiri 2',55'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna Ascoli Picchio wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ascoli Picchio w drugiej minucie spotkania, gdy Abdelhamid Sabiri strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Fabrizio Caligara.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Tommasowi D'Oraziowi z drużyny gości. Była to 30. minuta pojedynku.

Zawodnicy gospodarzy nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Adriano Montalto.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Urbsu Sportiva Reggina 1914 rozpoczął w zmienionym składzie, za Karima Laribiego wszedł Nicola Bellomo. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcela Büchla z Ascoli Picchio, a w 49. minucie Alessandra Cortinovisa z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Ascoli Picchio odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie Abdelhamid Sabiri dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zanotował Marcel Büchel.

W 61. minucie kartkę dostał Thiago Cionek, zawodnik Urbsu Sportiva Reggina 1914. W tej samej minucie trener Ascoli Picchio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mirko Eramo, a murawę opuścił Marcel Büchel. W następstwie utraty bramki trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Alessandra Cortinovisa i na pole gry wprowadził napastnika Andreya Galabinova, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Abdelhamidowi Sabiriemu z Ascoli Picchio. W 73. minucie Federico Dionisi został zmieniony przez Fabia Maistra. Między 73. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Urbsu Sportiva Reggina 1914: Perparim Hetemaj, Rigoberto Rivas, Adriano Montalto, na ich miejsce weszli: Nicolò Bianchi, Daniele Liotti, Germán Denis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tommasa D'Orazia, Atanasa Ilieva zajęli: Danilo Quaranta, Andrea De Paoli.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w czwartej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ascoli Picchio: Danilowi Quarancie i Andrei De Paolemu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Federico Baschirotto
61′ Thiago Rangel Cionek
Eric Fernando Botteghin
Vasco Regini
Anastasios Avlonitis
Gianluca Di Chiara
Tommaso D'Orazio30′ 87′
73′ Perparim Hetemaj
Fabrizio Caligara
49′ 64′ Alessandro Cortinovis
Michele Collocolo
Lorenzo Crisetig
Marcel Büchel48′ 61′
74′ Rigoberto Manuel Rivas Vindel
Abdelhamid Sabiri  2′, 55′ 67′
 36′ (k.) 77′ Adriano Montalto
Federico Dionisi73′
46′ Karim Laribi
Atanas Iliev87′
Alessandro Micai
Luca Bolletta
Claud Adjapong
Enrico Guarna
74′ Daniele Liotti
Gian Filippo Felicioli
Giuseppe Loiacono
Danilo Quaranta87′ 90′
Dimitrios Stavropoulos
Alessandro Salvi
73′ Nicolò Bianchi
Aljaž Tavčar
Lorenzo Gavioli
Manuele Castorani
Federico Ricci
Mirko Eramo61′
46′ Nicola Bellomo
Andrea Franzolini
77′ Germán Gustavo Denis
Fabio Maistro73′
64′ Andrey Galabinov
Andrea De Paoli87′ 90′
Marco Tumminello
Filippo Palazzino

Przewaga zespołu Urbsu Sportiva Reggina 1914 w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Ascoli Picchio w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.