SS Monza 1912 - US Salernitana 1919 3-0 (2-0). Liga włoska - 16. kolejka Serie B

W starciu 16. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 30 grudnia, drużyna SS Monza 1912 zwyciężyła z Salernitana 1919 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na U-Power Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Dziczka występującego w Salernitana 1919.

M. Armellino 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Salernitana 1919 wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie Mario Balotelli dał prowadzenie swojemu zespołowi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Carlos Augusto.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Salernitana 1919: Norbertowi Gyomberowi w 26. i Milanowi Đuriciowi w 30. minucie. W 34. minucie Valerio Mantovani został zastąpiony przez Tomasza Kupisza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Monza 1912 w 45. minucie spotkania, gdy Antonino Barillà strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Davide Frattesiego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Giuseppe Bellusciemu z SS Monza 1912. Była to 55. minuta meczu. Trener Salernitana 1919 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emanuele Cicerellego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Andrea Schiavone.

W 60. minucie w drużynie Salernitana 1919 doszło do zmiany. Patryk Dziczek wszedł za André Pomilia. Chwilę później trener SS Monza 1912 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Maria Balotellego. Na boisko wszedł Mirko Marić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 62. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze SS Monza 1912: Giuseppe Bellusci, Kevin-Prince Boateng, Davide Frattesi, na ich miejsce weszli: Gabriel Paletta, Andrea D'Errico, Marco Armellino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gennara Tutina, Milana Đuricia zajęli: Cedric Gondo, Niccolò Giannetti.

Dopiero w drugiej połowie Marco Armellino wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Monza 1912, zdobywając kolejną bramkę w piątej minucie doliczonego czasu meczu pojedynku. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Ramzi Aya
55′ 62′ Giuseppe Bellusci
Valerio Mantovani34′
Davide Bettella
Norbert Gyomber26′
Carlos Augusto Zopalato Neves
Tiago Matías Casasola
86′ Davide Frattesi
Andrea Schiavone60′
 45′ Antonino Barillà
Wálter Alberto López Gasco
Andrea Barberis
André Anderson Pomilio Lima da Silva60′
77′ Kevin-Prince Boateng
Francesco Di Tacchio
 4′ 62′ Mario Balotelli
Frederic Veseli
62′ Gabriel Alejandro Paletta
Leonardo Capezzi
Lorenzo Pirola
Emanuele Cicerelli60′
Filippo Scaglia
Patryk Dziczek60′
86′  90′ Marco Armellino
Edoardo Iannoni
Andrea Colpani
Tomasz Kupisz34′
77′ Andrea D'Errico
Mirko Antonucci
62′ Mirko Marić
Giuseppe Barone
Antonio Marin
Niccolò Giannetti81′

Cedric Gondo81′

Zespół SS Monza 1912 był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom SS Monza 1912, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedenastka SS Monza 1912 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości wymienił pięciu zawodników.