SS Monza 1912 - Urbs Sportiva Reggina 1914 1-0 (0-0). Liga włoska - 9. kolejka Serie B

28 listopada na U-Power Stadium odbyło się starcie 9. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami SS Monza 1912 i Urbsu Sportiva Reggina 1914. Mecz zakończył się zwycięstwem SS Monza 1912 1-0.

Dany Mota 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Urbsu Sportiva Reggina 1914 wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christiana Gytkjaera, piłkarza gospodarzy.

W 22. minucie Marco Rossi został zmieniony przez Dimitrisa Stavropoulos. W 44. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kevina-Prince'a Boatenga z SS Monza 1912, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Michaela Folorunshę z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Michael Folorunsho z Urbsu Sportiva Reggina 1914 w pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w pierwszej minucie doliczonego czasu. W 52. minucie żółtą kartkę dostał Andrea Barberis z SS Monza 1912.

Jedyną bramkę meczu dla SS Monza 1912 zdobył Dany Mota w 54. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andrea Barberis.

W 56. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Alessandrowi Plizzariemu, zawodnikowi Urbsu Sportiva Reggina 1914. W 57. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy. Trzeba było trochę poczekać, aby trener SS Monza 1912 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Kevina-Prince'a Boatenga. Na boisko wszedł Andrea Colpani, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Giuseppe Bellusciego z SS Monza 1912, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Enrica Del Prato z drużyny przeciwnej. W 80. minucie w drużynie Urbsu Sportiva Reggina 1914 doszło do zmiany. Rigoberto Rivas wszedł za Maria Szituma.

Enrico Del Prato90′
80′ Giuseppe Bellusci
Mario Szitum80′
59′ Andrea D'Errico
Gianluca Di Chiara
52′ 59′ Andrea Barberis
Michael Ijemuan Folorunsho45′ 47′
57′ (k.) 44′ 79′ Kevin-Prince Boateng
Francesco De Rose
8′ 59′ Christian Gytkjaer
Nicola Bellomo
 54′ Dany Mota Carvalho
Lorenzo Peli
59′ Antonino Barillà
Dimitris Stavropoulos22′
79′ Andrea Colpani
Andrea Marcucci
59′ Marco Ezio Fossati
Rigoberto Manuel Rivas Vindel80′
José Ndong Machín Dicombo
Germán Gustavo Denis60′
59′ Mirko Marić
Hachim Mastour
Antonio Marin

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół SS Monza 1912 w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.