SS Monza 1912 - Cosenza Calcio 2-2 (2-1). Liga włoska - 18. kolejka Serie B

16 stycznia na U-Power Stadium odbył się mecz 18. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami SS Monza 1912 i Cosenza Calcio. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

L. Tremolada 67'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Antonino Barillà. W zdobyciu bramki pomógł Christian Gytkjaer.

W 14. minucie żółtą kartką został ukarany Daniele Sciaudone, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SS Monza 1912 w 26. minucie spotkania, gdy Christian Gytkjaer zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Kevin-Prince Boateng.

W 40. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik SS Monza 1912 Gabriel Paletta. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę obejrzał Davide Petrucci z drużyny gości.

Drugą połowę zespół Cosenza Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Ettore Gliozziego wszedł Luca Tremolada. W 58. minucie za Davide Frattesiego wszedł Marco Armellino.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Cosenza Calcio przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie Luca Tremolada wyrównał wynik meczu.

Chwilę później trener SS Monza 1912 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Antonina Barillę. Na boisko wszedł Andrea D'Errico, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Giuliowi Donatiemu z SS Monza 1912. Była to 76. minuta spotkania. Niedługo później trener Cosenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Gianluigi Sueva, a murawę opuścił Jaime Báez.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Benjamin Kone, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Wladimiro Falcone
76′ 83′ Giulio Donati
Gianmarco Ingrosso
40′ (samob.) Gabriel Alejandro Paletta
Matteo Legittimo
Davide Bettella
Riccardo Idda
Carlos Augusto Zopalato Neves
Angelo Corsi84′
58′ Davide Frattesi
Davide Petrucci44′
 8′ 72′ Antonino Barillà
Luca Bittante
Andrea Barberis
Daniele Sciaudone14′
72′ Kevin-Prince Boateng
Mirko Carretta90′
 26′ 84′ Christian Gytkjaer
Raffaele Schiavi
83′ Mario Sampirisi
Brayan Emanuel Vera Ramírez84′
Filippo Scaglia
Abou-Malal Ba
58′ Marco Armellino
Mohamed Rayane Bahlouli
72′ Andrea Colpani
Benjamin Lhassine Kone90′ 90′
72′ Andrea D'Errico
Luca Tremolada46′  67′
Marco Ezio Fossati
Gennaro Borrelli
84′ Mirko Marić
Ihsan Sacko
Antonio Marin
Gianluigi Sueva84′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom SS Monza 1912 przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Cosenza Calcio w drugiej połowie dokonała czterech zmian.