SS Monza 1912 - AC Pisa 1909 0-2 (0-2). Liga włoska - 23. kolejka Serie B

W spotkaniu 23. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 12 lutego, jedenastka SS Monza 1912 przegrała z AC Pisa 0-2 (0-2). Mecz odbył się na U-Power Stadium.

S. Palombi 7',12'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu arbiter pokazał kartkę Antoninowi Barilli z SS Monza 1912.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Simone Palombi. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Luki Mazzitellego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Pisa w 12. minucie spotkania, gdy Simone Palombi zdobył drugą bramkę. Ponownie sytuację bramkową stworzył Luca Mazzitelli.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom AC Pisa: Luce Mazzitellemu w 26. i Alessandrowi Quainiemu w 31. minucie. Chwilę później trener SS Monza 1912 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 33. minucie na plac gry wszedł Andrea Colpani, a murawę opuścił Antonino Barillà. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Samuele Birindellego, zawodnika AC Pisa. W 56. minucie Davide Diaw zastąpił Maria Balotellego.

W 65. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Na murawie, jak to często zdarzało się AC Pisa w tym sezonie, pojawił się Francesco Belli, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Francesca Lisiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Między 69. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy AC Pisa: Michele Marconi, Alessandro Quaini, Robert Gucher, Simone Palombi, na ich miejsce weszli: Luca Vido, Alessandro De Vitis, Andrea Beghetto, Davide Marsura. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matteo Scozzarelli, Andrei Colpaniego, Kevina-Prince'a Boatenga zajęli: Andrea Barberis, Federico Ricci, Marco D'Alessandro.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom SS Monza 1912: Davide Frattesiemu w 82. minucie i Giuseppe Bellusciemu w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

Antonio Aldo Caracciolo
90′ Giuseppe Bellusci
Marco Varnier
Mario Sampirisi
Francesco Lisi69′
82′ Davide Frattesi
Robert Gucher81′
4′ 33′ Antonino Barillà
Luca Mazzitelli26′
79′ Matteo Scozzarella
Alessandro Quaini31′ 74′
65′ (k.) 80′ Kevin-Prince Boateng
Nicholas Siega
56′ Davide Djily Diaw
Simone Benedetti
79′ Andrea Barberis
Andrea Meroni
33′ 80′ Andrea Colpani
Eros Pisano
80′ Marco D'Alessandro
Alessandro De Vitis74′
Andrea D'Errico
Danilo Soddimo
56′ Mario Balotelli
Davide Marsura82′
Christian Gytkjaer
Giuseppe Mastinu
80′ Federico Ricci
Luca Vido69′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy AC Pisa obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.