SPAL 2013 - US Lecce 1-3 (1-1). Liga włoska - 15. kolejka Serie B

30 listopada na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej odbył się pojedynek 15. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Spal i US Lecce. Mecz zakończył się zwycięstwem US Lecce 3-1. Spotkanie obejrzało 4 157 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Patryka Pedy ze Spal oraz Marcina Listkowskiego z US Lecce.

15. kolejka Włochy - Serie B
2021-11-30 20:30 | Stadion: Stadio Paolo Mazza | Widzów: 4157 | Arbiter: Marco Guida
Gabriel Strefezza 51',77'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Spal wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jacopa Da Rivę ze Spal, a w 15. minucie Maria Gargiula z drużyny przeciwnej.

Tymczasem to zawodnicy US Lecce otworzyli wynik. W 23. minucie Mario Gargiulo dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 34. minucie sędzia ukarał kartką Raffaele Celię, piłkarza gospodarzy.

Zawodnicy Spal nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Lorenzo Colombo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Demba Seck.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Lecce w 51. minucie spotkania, gdy Gabriel Strefezza zdobył drugą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 60. minucie za Giovanniego Crociatę wszedł Giuseppe Rossi. W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Francescowi Di Mariano z drużyny gości. W tej samej minucie trener US Lecce postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Francesca Di Mariano. Na boisko wszedł Pablo Rodríguez, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole US Lecce doszło do zmiany. Massimo Coda wszedł za Marca Olivieriego. W 76. minucie kartkę obejrzał Lorenzo Colombo z Spal.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gabriel Strefezza wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Lecce, strzelając kolejnego gola w 77. minucie starcia. Asystę zaliczył Žan Majer.

W 79. minucie Žan Majer został zmieniony przez Alexisa Blina, co miało wzmocnić jedenastkę US Lecce. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raffaele Celię na Alessandra Tripaldellego. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Pablowi Rodríguezowi, zawodnikowi US Lecce. W tej samej minucie trener Spal postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Federico Melchiorri, a murawę opuścił Lorenzo Colombo.

W 87. minucie Demba Seck został zmieniony przez Ludovica D'Orazia, co miało wzmocnić zespół Spal. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Valentina Gendreya na Artura Calabresiego oraz Gabriela Strefezzę na Marcina Listkowskiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Kastriot Luan Dermaku
34′ 87′ Raffaele Celia
Antonino Gallo
8′ Jacopo Da Riva
Žan Majer79′
Marco Mancosu
Mario Gargiulo  23′ 15′
Salvatore Esposito
Morten Due Hjulmand
87′ Demba Seck
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato  51′, 77′ 89′
 41′ 76′ 87′ Lorenzo Colombo
Marco Olivieri69′
60′ Giovanni Crociata
Brynjar Ingi Bjarnason
87′ Alessandro Tripaldelli
Alexis Blin79′
87′ Ludovico D'Orazio
Þórir Jóhann Helgason
Mikael Egill Ellertsson
Massimo Coda69′
87′ Federico Melchiorri
Marcin Listkowski89′
60′ Giuseppe Rossi
Pablo Rodríguez Delgado68′ 87′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Spal, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Drużyna Spal w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.