SPAL 2013 - US Lecce 1-0 (0-0). Liga włoska - 14. kolejka Serie B

W pojedynku 14. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 22 grudnia, drużyna Spal zwyciężyła z US Lecce 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Listkowskiego występującego w US Lecce.

Gabriel Strefezza 79'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Spal: Nenadowi Tomoviciowi w 40. i Mattii Valotiemu w 43. minucie.

W 46. minucie kartką został ukarany Massimo Coda, piłkarz US Lecce. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce US Lecce doszło do zmiany. Marcin Listkowski wszedł za Marca Mancosu.

Trener Spal postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Alessandra Murgię i na pole gry wprowadził napastnika Federica Di Francesco, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie za Leonarda Sernicolę wszedł Marco Sala. W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Spal: Sergio Floccari, Simone Missiroli, a na ich miejsce weszli Alberto Paloschi, Mattia Valoti.

Jedynego gola meczu strzelił Gabriel Espeto dla zespołu Spal. Bramka padła w tej samej minucie. Chwilę później trener US Lecce postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Stefano Pettinari, a murawę opuścił Mariusz Stępiński.

W 84. minucie Luca Paganini został zmieniony przez Filippa Falca, a za Žana Majera wszedł na boisko Liam Henderson, co miało wzmocnić drużynę US Lecce. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę Ranieriego na Bartosza Salamona. W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Fabiowi Lucioniemu z US Lecce.

Vasconelos Ferreira Gabriel
40′ Nenad Tomović
Claud Adjapong
89′ Luca Ranieri
Leonard Zuta
Francesco Vicari
Fabio Lucioni90′
66′ Alessandro Murgia
Žan Majer84′
 79′ Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
Luca Rudolf Paganini84′
Lucas Nahuel Castro
Marco Calderoni
43′ 73′ Mattia Valoti
Marco Mancosu66′
Salvatore Esposito
Panagiotis Tachtsidis
66′ Leonardo Sernicola
Mariusz Stępiński83′
73′ Alberto Paloschi
Biagio Meccariello
89′ Bartosz Salamon
Ilario Monterisi
Riccardo Spaltro
Roberto Pierno
Lorenzo Maria Dickmann
Luca Rossettini
73′ Simone Missiroli
John Gunnar Björkengren
66′ Marco Sala
Filippo Falco84′
Enrico Brignola
Liam Henderson84′
66′ Federico Di Francesco
Marcin Listkowski66′
Sebastiano Esposito
Sergio Maselli
73′ Sergio Floccari
Stefano Pettinari83′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Spal w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.