Reklama

Reklama

SPAL 2013 - US Cremonese 1-0 (0-0). Liga włoska - 38. kolejka Serie B

W starciu 38. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 10 maja, zespół Spal wygrał z US Cremonese 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej.

W  starciu 38. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 10 maja, zespół Spal wygrał  z US Cremonese  1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Luce Valzanii z jedenastki gości. Była to 41. minuta spotkania.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie kartkę dostał Alessandro Fiordaliso, zawodnik US Cremonese. Trener US Cremonese wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fabia Ceravola. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Daniel Ciofani.

Reklama

W 60. minucie Cristian Buonaiuto został zmieniony przez Jaime Báeza. W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Lorenzo Colombo, Gianluca Gaetano, a na ich miejsce weszli Alessandro Fiordaliso, Filippo Nardi. Trener Spal postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Lucę Ranieriego i na pole gry wprowadził napastnika Federica Di Francesco, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 73. minucie kartkę dostał Raúl Asencio z Spal.

Jedyną bramkę meczu dla Spal zdobył Jacopo Segre w 81. minucie. Sytuację bramkową stworzył Demba Seck.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Spal obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama