SPAL 2013 - US Cremonese 1-0 (0-0). Liga włoska - 38. kolejka Serie B

W starciu 38. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 10 maja, zespół Spal wygrał z US Cremonese 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej.

J. Segre 81'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Luce Valzanii z jedenastki gości. Była to 41. minuta spotkania.

W 58. minucie kartkę dostał Alessandro Fiordaliso, zawodnik US Cremonese. Trener US Cremonese wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fabia Ceravola. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Daniel Ciofani.

W 60. minucie Cristian Buonaiuto został zmieniony przez Jaime Báeza. W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Lorenzo Colombo, Gianluca Gaetano, a na ich miejsce weszli Alessandro Fiordaliso, Filippo Nardi. Trener Spal postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Lucę Ranieriego i na pole gry wprowadził napastnika Federica Di Francesco, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 73. minucie kartkę dostał Raúl Asencio z Spal.

Jedyną bramkę meczu dla Spal zdobył Jacopo Segre w 81. minucie. Sytuację bramkową stworzył Demba Seck.

Alessandro Fiordaliso58′ 67′
67′ Luca Ranieri
Matteo Bianchetti
Memeh Caleb Okoli
Emanuele Terranova
Lorenzo Maria Dickmann
Nadir Zortea76′
 81′ Jacopo Segre
Luca Valzania41′
75′ Luca Mora
Luca Strizzolo
79′ Marco Sala
Cristian Buonaiuto60′
Salvatore Esposito
Michele Castagnetti
73′ 80′ Raúl José Asencio Moraes
Filippo Nardi67′
79′ Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
Francesco Deli76′
79′ Leonardo Sernicola
Gianluca Gaetano67′
Federico Viviani
Samuel Gustafson
67′ Federico Di Francesco
Marco Pinato
80′ Sergio Floccari
Jaime Báez Stábile60′
79′ Luca Moro
Fabio Giovanni Ceravolo60′
Alberto Paloschi
Lorenzo Colombo67′
75′ Demba Seck

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Spal obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.