SPAL 2013 - Reggio Audace FC 2-0 (1-0). Liga włoska - 18. kolejka Serie B

18 stycznia na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej odbyło się spotkanie 18. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Spal i Reggio Audace FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Spal 2-0.

M. D'Alessandro 80'

Od pierwszych minut zespół Spal zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Reggio Audace FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spal w 38. minucie spotkania, gdy Mattia Valoti strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Simone Missiroli.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Gabriel Lunetta z jedenastki gości. Była to 44. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Spal.

Drugą połowę zespół Reggio Audace FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Gabriela Lunettę wszedł Giuseppe Zampano. W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Riccarda Martinellego z Reggio Audace FC, a w 57. minucie Sergia Floccariego z drużyny przeciwnej.

W 63. minucie w jedenastce Reggio Audace FC doszło do zmiany. Ivan Varone wszedł za Lorenza Del Pinto. W tej samej minucie za Simone Mazzocchiego wszedł Augustus Kargbo. Chwilę później trener Spal postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Marca Salę. Na boisko wszedł Marco D'Alessandro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w zespole Spal doszło do zmiany. Lorenzo Dickmann wszedł za Gabriela Espeta.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Spal, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem meczu wynik na 2-0 podwyższył Marco D'Alessandro. Asystę przy golu zaliczył Alberto Paloschi.

W 81. minucie Riccardo Martinelli został zmieniony przez Eloge'a Yao, co miało wzmocnić jedenastkę Reggio Audace FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Floccariego na Dembę Seck. W 82. minucie kartkę dostał Augustus Kargbo, piłkarz Reggio Audace FC. Chwilę później trener Reggio Audace FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Salvatore Pezzella, a murawę opuścił Igor Radrezza.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania w zespole Spal doszło do zmiany. Leonardo Sernicola wszedł za Mattię Valotiego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Lorenzo Del Pinto63′
68′ Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
Lorenzo Libutti
68′ Marco Sala
Gabriel Lunetta44′ 46′
 38′ 90′ Mattia Valoti
Fausto Rossi
Salvatore Esposito
Igor Radrezza87′
Alberto Paloschi
Simone Mazzocchi63′
57′ 82′ Sergio Floccari
Riccardo Gatti
68′  80′ Marco D'Alessandro
Eloge Yao81′
68′ Lorenzo Maria Dickmann
Giuseppe Zampano46′
Alessandro Murgia
Niko Kirwan
90′ Leonardo Sernicola
Nicolò Cambiaghi
82′ Demba Seck
Augustus Kargbo63′ 82′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Reggio Audace FC w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.