SPAL 2013 - Reggina 1914 1-3 (0-1). Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Serie B, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół SPAL 2013 przegrał z Regginą 1-3 (0-1). Starcie odbyło się na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Patryka Pedy ze SPAL 2013 oraz Thiaga Cionka z Regginy.

W  meczu 1. kolejki  Serie B, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół SPAL 2013 przegrał  z Regginą  1-3 (0-1). Starcie odbyło się na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Patryka Pedy ze SPAL 2013  oraz Thiaga Cionka z Regginy.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Regginy wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Giovanni Fabbian z drużyny Regginy. Była to 18. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Regginy nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 45. minucie Lorenzo Crisetig dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Regginy.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Niccolo Pierozzi z Regginy.

Jeremy Menez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Regginy, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie pojedynku. W 58. minucie Niccolo Pierozzi został zmieniony przez Giuseppe Loiacona.

W 62. minucie arbiter pokazał kartkę Federicowi Vivianiemu, zawodnikowi SPAL 2013.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Regginy w 67. minucie spotkania, gdy Rigoberto Rivas strzelił trzeciego gola. Sytuację bramkową stworzył Luigi Canotto.

Zawodnicy SPAL 2013 odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 11 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Andrea La Mantia. Przy strzeleniu gola asystował Lorenzo Dickmann.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 81. minucie, w zespole Regginy za Rigoberta Rivasa wszedł Emanuele Cicerelli, a w jedenastce SPAL 2013 Marco Mancosu zmienił Alessandra Murgię. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SPAL 2013: Lorenzowi Dickmannowi w 88. i Alessandrowi Murgii w 90. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom SPAL 2013, a zawodnikom Regginy pokazał dwie.

Zespół SPAL 2013 w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Regginy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.