SPAL 2013 - Ascoli Picchio FC 1898 1-2 (1-1). Liga włoska - 34. kolejka Serie B

16 kwietnia na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej odbyło się spotkanie 34. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Spal i Ascoli Picchio. Mecz zakończył się zwycięstwem Ascoli Picchio 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Pedę występującego w Spal.

R. Bajić 53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Ascoli Picchio wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartką został ukarany Nenad Tomović, piłkarz Spal.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spal w 26. minucie spotkania, gdy Mattia Valoti strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Sergio Floccari.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 42. minucie Abdelhamid Sabiri wyrównał wynik meczu. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Tommaso D'Orazio.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Marcelowi Büchlowi z Ascoli Picchio. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Spal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alessandra Murgię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Federico Viviani. Na drugą połowę drużyna Spal wyszła w zmienionym składzie, za Mattię Valotiego wszedł Gabriel Espeto.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Ascoli Picchio przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie wynik ustalił Rijad Bajić. Asystę przy bramce ponownie zanotował Tommaso D'Orazio.

W 62. minucie Anastasios Avlonitis zastąpił Danila Quarantę. Po chwili trener Ascoli Picchio postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Rijada Bajicia. Na boisko wszedł Soufiane Bidaoui, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 71. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Spal: Federico Di Francesco, Jacopo Segre, Lorenzo Dickmann, na ich miejsce weszli: Luca Moro, Marco Sala, Raúl Asencio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcela Büchla, Daria Šaricia zajęli: Andrea Danzi, Mirko Eramo.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej trzeciej minucie starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ascoli Picchio: Danilowi Quarancie i Federicowi Dionisiemu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Nicola Leali
83′ Lorenzo Maria Dickmann
Raffaele Pucino
Memeh Caleb Okoli
Riccardo Brosco
14′ Nenad Tomović
Anastasios Avlonitis62′
Luca Ranieri
Tommaso D'Orazio
71′ Jacopo Segre
Dario Šarić80′
Simone Missiroli
Fabrizio Caligara
 26′ 46′ Mattia Valoti
Marcel Büchel45′ 71′
46′ Federico Viviani
Abdelhamid Sabiri  42′
Sergio Floccari
Federico Dionisi90′
71′ Federico Di Francesco
Andrea Danzi71′
46′ Alessandro Murgia
Mirko Eramo80′
71′ Marco Sala
Nicola Mosti
46′ Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
Vittorio Parigini
83′ Raúl José Asencio Moraes
Soufiane Bidaoui70′
71′ Luca Moro
Gianmarco Cangiano
Demba Seck
Gabriel André Joseph Charpentier

Simone Simeri

Przewaga drużyny Spal w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Spal, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Ascoli Picchio w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.