SPAL 2013 - AS Cittadella 1-0 (0-0). Liga włoska - 30. kolejka Serie B

W meczu 30. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 20 marca, jedenastka Spal wygrała z AS Cittadella 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej.

S. Floccari 46'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Spal wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie sędzia przyznał kartkę Federicowi Proi z drużyny gości.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Spal rozpoczęła w zmienionym składzie, za Salvatore Esposita wszedł Simone Missiroli. Drugą połowę drużyna Spal rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lorenza Dickmanna wszedł Marco Sala.

Tuż po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Sergio Floccari dla zespołu Spal. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Luca Ranieri.

Niedługo później trener AS Cittadella postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Manuel Iori, a murawę opuścił Federico Proia. W tej samej minucie Mario Gargiulo został zastąpiony przez Giacoma Berettę. W 75. minucie w jedenastce AS Cittadella doszło do zmiany. Marco Rosafio wszedł za Enrica Baldiniego.

Chwilę później trener Spal postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Francesca Vicariego. Na boisko wszedł Nenad Tomović, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 83. minucie Christian D'Urso został zmieniony przez Nicolę Pavana, co miało wzmocnić zespół AS Cittadella. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Floccariego na Marca Tumminellę oraz Jacopa Segrego na Alessandra Murgię. Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Romano Perticone
80′ Francesco Vicari
Davide Adorni
46′ Lorenzo Maria Dickmann
Amedeo Benedetti
89′ Jacopo Segre
Federico Proia11′ 60′
90′ Luca Mora
Mario Gargiulo60′
Leonardo Sernicola
Enrico Baldini75′
46′ Salvatore Esposito
Christian D'Urso83′
90′ Mattia Valoti
Simone Branca
 46′ 86′ Sergio Floccari
Nikolas Smajlaj
80′ Nenad Tomović
Manuel Iori60′
46′ Simone Missiroli
Nicola Pavan83′
89′ Alessandro Murgia
Alessio Vita
46′ Marco Sala
Giacomo Beretta60′ 85′
Federico Viviani
Ibukun Roberto Kehinde Ogunseye
86′ Marco Tumminello
Marco Rosafio75′

Camillo Tavernelli

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka AS Cittadella w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.