Salernitana 1919 - Delfino Pescara 2-0 (2-0). Liga włoska - 19. kolejka Serie B

23 stycznia na Stadio Arechi w Salerno odbyło się starcie 19. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Salernitana 1919 i Delfino Pescara. Mecz zakończył się zwycięstwem Salernitana 1919 2-0.

E. Cicerelli 25'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków zespół Delfino Pescara wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Cedric Gondo. Asystę przy bramce zanotował Milan Đurić.

W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Valeria Mantovaniego z Salernitana 1919, a w 21. minucie Fabia Maistra z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Delfino Pescara ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Emanuele Cicerelli.

W 28. minucie kartkę dostał Cedric Gondo z drużyny gospodarzy. W 38. minucie Paweł Jaroszyński został zastąpiony przez Pepína. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Pepín, piłkarz gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

A trener Salernitana 1919 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Niccola Giannettiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Cedric Gondo. Między 74. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Salernitana 1919: Emanuele Cicerelli, Valerio Mantovani, Leonardo Capezzi, Milan Đurić, na ich miejsce weszli: Tomasz Kupisz, Ramzi Aya, Andrea Schiavone, Gennaro Tutino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lediana Memushaja, Damira Cetera zajęli: Raúl Asencio, Jens Odgaard.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Salernitana 1919: Tiagowi Casasoli w 75. i Niccolòwi Giannettiemu w 86. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Frederik Sørensen
9′ 83′ Valerio Mantovani
Paweł Kamil Jaroszyński38′
Norbert Gyomber
Salvatore Bocchetti
75′ Tiago Matías Casasola
Raoul Bellanova64′
Mamadou Coulibaly
Ledian Memushaj80′
83′ Leonardo Capezzi
Fabio Maistro21′ 63′
 25′ 74′ Emanuele Cicerelli
Mardochée Nzita Theto
Francesco Di Tacchio
Mirko Valdifiori
83′ Milan Đurić
Cristian Galano
 8′ 28′ 70′ Cedric Gondo
Damir Ceter Valencia80′
Marius Adamonis
Fabrizio Alastra
83′ Ramzi Aya
Edoardo Masciangelo
74′ Tomasz Kupisz
Massimiliano Busellato
83′ Andrea Schiavone
Leandro Fernandes Da Cunha
Giuseppe Barone
José Ndong Machín Dicombo38′ 45′
70′ 86′ Niccolò Giannetti
Stephane Richi Omeonga63′
83′ Gennaro Tutino
Dejan Vokicz

Raúl José Asencio Moraes80′

Jens Odgaard80′

Przewaga drużyny Delfino Pescara w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Salernitana 1919 obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.