Reggio Audace FC - US Lecce 0-4 (0-3). Liga włoska - 27. kolejka Serie B

W starciu 27. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 7 marca, zespół Reggio Audace FC przegrał wysoko z US Lecce 0-4 (0-3). Pojedynek odbył się na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii.

27. kolejka Włochy - Serie B
2021-03-07 21:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: Alberto Santoro
M. Stępiński 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół US Lecce wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Lecce w 16. minucie spotkania, gdy Massimo Coda strzelił z karnego pierwszego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna US Lecce, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Žan Majer.

Prawie natychmiast Massimo Coda wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Lecce, strzelając kolejnego gola w 32. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Stefano Pettinari.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Reggio Audace FC: Ivanowi Varone'owi w 41. i Karimowi Laribiemu w 42. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Reggio Audace FC wyszedł w zmienionym składzie, za Lucę Siligardi wszedł Gabriel Lunetta. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartkę dostał Arlind Ajeti, piłkarz gospodarzy.

W 53. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Arlind Ajeti osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 47. minucie. Po chwili trener Reggio Audace FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Simone Mazzocchi, a murawę opuścił Igor Radrezza. W 57. minucie Matteo Ardemagni został zastąpiony przez Brighta Gyamfiego.

W tej samej minucie w drużynie Reggio Audace FC doszło do zmiany. Marcos Espeche wszedł za Karima Laribiego. Po chwili trener US Lecce postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Massima Codę. Na boisko wszedł Mariusz Stępiński, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Biagia Meccariella z US Lecce, a w 79. minucie Salvatore Pezzellę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Lecce w 82. minucie spotkania, gdy Mariusz Stępiński zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

Fabio Lucioni
47′ 53′ Arlind Ajeti
Biagio Meccariello69′ 77′
Andrea Costa
Antonino Gallo71′
79′ Salvatore Pezzella
Žan Majer  29′
46′ Luca Siligardi
John Gunnar Björkengren77′
42′ 57′ Karim Laribi
Morten Due Hjulmand
41′ 80′ Ivan Varone
Liam Henderson
56′ Igor Radrezza
Stefano Pettinari71′
57′ Matteo Ardemagni
Massimo Coda  16′ (k.), 32′ 66′
Matteo Voltolini
Marco Bleve
57′ Marcos Espeche
Alexandru Gabriel Borbei
57′ Bright Gyamfi
Fabio Pisacane77′
Lorenzo Del Pinto
Leonard Zuta71′
80′ Niko Kirwan
Mattia Felici
Nicolò Cambiaghi
Sergio Maselli
46′ Gabriel Lunetta
Boban Nikolov77′
56′ Simone Mazzocchi
Panagiotis Tachtsidis
Luca Zamparo
Mariusz Stępiński66′  82′ (k.)

Güven Yalçın71′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.