Reggio Audace FC - Urbs Sportiva Reggina 1914 0-1 (0-0). Liga włoska - 15. kolejka Serie B

27 grudnia na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii odbyło się starcie 15. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Reggio Audace FC i Urbsu Sportiva Reggina 1914. Mecz zakończył się zwycięstwem Urbsu Sportiva Reggina 1914 1-0.

15. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-27 12:30 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: Daniel Amabile
Reggio Audace FC
Urbs Sportiva Reggina 1914
0
1
N. Bellomo 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Urbsu Sportiva Reggina 1914 wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie Niko Kirwan zastąpił Lucę Germoniego. W tej samej minucie w zespole Reggio Audace FC doszło do zmiany. Luca Zamparo wszedł za Simone Mazzocchiego.

Trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Daniele Liottiego i na pole gry wprowadził napastnika Nicolę Belloma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Dimitris Stavropoulos z drużyny gości. Była to 77. minuta pojedynku. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w zespole Urbsu Sportiva Reggina 1914 doszło do zmiany. Gabriele Rolando wszedł za Maria Szituma.

A kibice Reggio Audace FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davide Voltana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Nicolò Cambiaghi. Dimitris Stavropoulos z Urbsu Sportiva Reggina 1914 w 86. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 77. minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Urbsu Sportiva Reggina 1914 doszło do zmiany. Thiago Cionek wszedł za Nicola Bianchiego.

Wysiłki podejmowane przez zespół Urbsu Sportiva Reggina 1914 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Nicola Bellomo.

W samej końcówce pojedynku w drużynie Reggio Audace FC doszło do zmiany. Salvatore Pezzella wszedł za Riccarda Martinellego.

Enrico Del Prato
89′ Riccardo Martinelli
Giuseppe Loiacono
Andrea Costa
Dimitris Stavropoulos77′ 86′
81′ Nicolò Cambiaghi
Gianluca Di Chiara
Ivan Varone
Nicolò Bianchi87′
62′ Niko Kirwan
Michael Ijemuan Folorunsho
62′ Simone Mazzocchi
Thiago Rangel Cionek87′
62′ Luca Germoni
Daniele Gasparetto
Lorenzo Libutti
Lorenzo Peli
Giuseppe Zampano
Gabriele Rolando80′
89′ Salvatore Pezzella
Francesco De Rose
Mattia Marchi
Andrea Marcucci
81′ Davide Voltan
Nicola Bellomo62′  88′
62′ Luca Zamparo
Hachim Mastour

Nikola Vasic

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Urbsu Sportiva Reggina 1914 przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Urbsu Sportiva Reggina 1914 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.