Reggio Audace FC - SPAL 2013 1-2 (0-1). Liga włoska - 37. kolejka Serie B

7 maja na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii odbył się pojedynek 37. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Reggio Audace FC i Spal. Mecz zakończył się zwycięstwem Spal 2-1.

37. kolejka Włochy - Serie B
2021-05-07 14:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: Daniele Chiffi
Gabriel Espeto 68'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Spal.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Reggio Audace FC: Lorenzowi Del Pinto w 21. i Luce Zamparowi w 22. minucie.

Kibice Reggio Audace FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nika Kirwana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Gabriel Lunetta. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Spal otworzyli wynik. W 35. minucie bramkę zdobył Salvatore Esposito.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Leonardo Sernicola z Spal. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Spal.

Drugą połowę drużyna Spal rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alberta Paloschiego wszedł Gabriel Espeto. Drugą połowę zespół Reggio Audace FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Lorenza Del Pinto wszedł Nicolò Cambiaghi. Także jedenastka Spal wyszła w zmienionym składzie, za Alessandra Murgię wszedł Luca Mora.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Varone.

Chwilę później trener Spal postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Leonarda Sernicolę wszedł Nenad Tomović, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Spal przyniosły efekt bramkowy. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Gabriel Espeto. Sytuację bramkową stworzył Jacopo Segre.

W 69. minucie Luca Zamparo zastąpił Matteo Ardemagniego. W tej samej minucie Lorenzo Libutti został zmieniony przez Karima Laribiego, a za Riccarda Martinellego wszedł na boisko Simone Muratore, co miało wzmocnić zespół Reggio Audace FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raúla Asencia na Sergia Floccariego. Między 70. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Reggio Audace FC oraz dwie drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Leonardo Sernicola39′ 65′
73′ 83′ Riccardo Martinelli
Luca Ranieri
70′ Paolo Rozzio
Memeh Caleb Okoli
21′ 46′ Lorenzo Del Pinto
Lorenzo Maria Dickmann
69′ Lorenzo Libutti
Jacopo Segre
23′ Gabriel Lunetta
Alessandro Murgia46′
Fausto Rossi
Marco Sala
Igor Radrezza
Salvatore Esposito  35′
 64′ Ivan Varone
Raúl José Asencio Moraes76′
22′ 69′ Luca Zamparo
Simone Missiroli
23′ Niko Kirwan
Luca Mora46′
69′ Karim Laribi
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato46′  68′
83′ Simone Muratore
Federico Viviani
Salvatore Pezzella
Federico Di Francesco
69′ Matteo Ardemagni
Sergio Floccari76′ 88′
46′ Nicolò Cambiaghi
Luca Moro
Luca Siligardi
Demba Seck

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedenastka Reggio Audace FC dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.