Reggio Audace FC - Pordenone Calcio 1-0 (0-0). Liga włoska - 35. kolejka Serie B

1 maja na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii odbyło się starcie 35. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Reggio Audace FC i Pordenone Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Reggio Audace FC 1-0. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Adama Chrzanowskiego, Sebastiana Musiolika z Pordenone Calcio.

35. kolejka Włochy - Serie B
2021-05-01 14:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: Fabio Maresca
Reggio Audace FC
Pordenone Calcio
1
0
A. Ajeti 56'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Pordenone Calcio.

Już w pierwszych minutach zespół Pordenone Calcio próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Eloge'owi Koffiemu z Reggio Audace FC.

Jedyną bramkę meczu dla Reggio Audace FC zdobył Arlind Ajeti w 56. minucie. W 61. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Eloge Koffi z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 35. minucie.

Trener Pordenone Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alessandra Mallama. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Roberto Zammarini. W 62. minucie Gabriel Lunetta został zastąpiony przez Brighta Gyamfiego. Po chwili trener Reggio Audace FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Niko Kirwan, a murawę opuścił Karim Laribi.

Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Reggio Audace FC: Igor Radrezza, Luca Zamparo, Fausto Rossi, na ich miejsce weszli: Simone Muratore, Matteo Ardemagni, Marcos Espeche. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gianvita Misuraki, Giacoma Cala zajęli: Karlo Butić, Manuel Scavone. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Reggio Audace FC: Paolowi Rozziowi w 83. minucie i Marcosowi Espechemu w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu.

Filippo Berra
 56′ Arlind Ajeti
Alessandro Vogliacco
83′ Paolo Rozzio
Alessandro Bassoli
35′ 61′ Eloge Koffi Yao Guy
Nicola Falasco
71′ Karim Laribi
Luca Magnino
Ivan Varone
Gianvito Misuraca73′
62′ Gabriel Lunetta
Giacomo Calò81′
86′ Fausto Rossi
Roberto Zammarini61′
71′ Igor Radrezza
Sebastian Karol Musiolik
72′ Luca Zamparo
Patrick Ciurria
Michele Cerofolini
Giacomo Bindi
86′ 90′ Marcos Espeche
Gaetano Fasolino
62′ Bright Gyamfi
Michele Camporese
Riccardo Martinelli
Adam Jan Chrzanowski
Giuseppe Zampano
Mirko Stefani
71′ Niko Kirwan
Kevin Biondi
71′ Simone Muratore
Alessandro Mallamo61′
Salvatore Pezzella
Simone Pasa
72′ Matteo Ardemagni
Matteo Rossetti
Nicolò Cambiaghi
Manuel Scavone81′
Luca Siligardi
Karlo Butić73′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Reggio Audace FC pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Pordenone Calcio w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.