Reggio Audace FC - Cosenza Calcio 1-1 (0-1). Liga włoska - 30. kolejka Serie B

20 marca na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii odbył się pojedynek 30. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Reggio Audace FC i Cosenza Calcio. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

30. kolejka Włochy - Serie B
2021-03-20 14:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: Juan Luca Sacchi
Reggio Audace FC
Cosenza Calcio
1
1
I. Varone 75'
E. Gliozzi 3'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Reggio Audace FC wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cosenza Calcio w trzeciej minucie spotkania, gdy Ettore Gliozzi zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luca Crecco.

Trener Reggio Audace FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 13. minucie na plac gry wszedł Gabriel Lunetta, a murawę opuścił Lorenzo Del Pinto. W 14. minucie sędzia pokazał kartkę Riccardowi Iddzie z jedenastki gości. W 37. minucie Luca Crecco został zmieniony przez Brayana Verę.

W 39. minucie arbiter pokazał kartkę Gianmarcowi Ingrossowi, zawodnikowi Cosenza Calcio. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cosenza Calcio.

W 57. minucie w jedenastce Cosenza Calcio doszło do zmiany. Benjamin Kone wszedł za Lucę Tremoladę. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Arlindowi Ajetiemu z Reggio Audace FC. Była to 64. minuta starcia.

W 69. minucie w drużynie Cosenza Calcio doszło do zmiany. Marcello Trotta wszedł za Ettore Gliozziego. W tej samej minucie trener Cosenza Calcio postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Alberta Gerba wszedł Angelo Corsi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Reggio Audace FC doszło do zmiany. Andrea Costa wszedł za Arlinda Ajetiego.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 72 minuty, jednak jedenastka Reggio Audace FC doprowadziła do remisu. Gola strzelił Ivan Varone. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy Reggio Audace FC: Simone Mazzocchi, Simone Muratore, Salvatore Pezzella, a na ich miejsce weszli Matteo Ardemagni, Ivan Varone, Karim Laribi.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Andrea Tiritiello
64′ 70′ Arlind Ajeti
Gianmarco Ingrosso39′
Paolo Rozzio
Riccardo Idda14′
Eloge Koffi Yao Guy
Alberto Gerbo69′
 75′ 84′ Ivan Varone
Davide Petrucci
13′ Lorenzo Del Pinto
Luca Crecco37′
84′ Karim Laribi
Daniele Sciaudone
Igor Radrezza
Luca Tremolada57′
Augustus Kargbo
Mirko Carretta
84′ Matteo Carlo Ardemagni
Ettore Gliozzi  3′ 69′
Michele Cerofolini
Kristjan Matošević
70′ Andrea Costa
Umberto Saracco
Marcos Espeche
Georgios Antzoulas
Niko Marco Patrick Kirwan
Devid Eugene Bouah
84′ Simone Muratore
Angelo Corsi69′
84′ Salvatore Pezzella
Matteo Legittimo
Nicolò Cambiaghi
Brayan Emanuel Vera Ramírez37′
13′ Gabriel Antonio Lunetta
Mohamed Rayane Bahlouli
84′ Simone Mazzocchi
Benjamin Lhassine Kone57′
Luca Siligardi
Ihsan Sacko
Luca Zamparo
Gianluigi Sueva

Marcello Trotta69′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Reggio Audace FC, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Cosenza Calcio wymieniła czterech zawodników.