Reggio Audace FC - AS Cittadella 0-2 (0-1). Liga włoska - 5. kolejka Serie B

9 stycznia na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii odbył się mecz 5. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Reggio Audace FC i AS Cittadella. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AS Cittadella 2-0.

5. kolejka Włochy - Serie B
2021-01-09 14:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: Francesco Fourneau
Reggio Audace FC
AS Cittadella
0
2
F. Proia 9'
R. Ogunseye 65'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Cittadella w dziewiątej minucie spotkania, gdy Federico Proia zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Camillo Tavernelli.

Między 18. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Cittadella.

Trener Reggio Audace FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Davide Voltan, a murawę opuścił Riccardo Gatti. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davide Adorniego z AS Cittadella, a w 60. minucie Lucę Zampara z drużyny przeciwnej.

Zespół Reggio Audace FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 65. minucie wynik ustalił Ibukun Ogunseye.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Luca Zamparo z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 60. minucie. W 68. minucie w zespole AS Cittadella doszło do zmiany. Domenico Frare wszedł za Lucę Ghiringhellego. W 73. minucie Simone Muratore zastąpił Salvatore Pezzellę.

Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Reggio Audace FC: Niko Kirwan, Igor Radrezza, Gabriel Lunetta, na ich miejsce weszli: Mattia Marchi, Giuseppe Zampano, Nicolò Cambiaghi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniele Donnarummy, Maria Gargiula, Romana Perticonego zajęli: Amedeo Benedetti, Simone Branca, Agostino Camigliano. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę obejrzał Federico Proia z AS Cittadella. Trener AS Cittadella wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Rosafia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Camillo Tavernelli.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Luca Ghiringhelli18′ 68′
18′ Riccardo Martinelli
Romano Perticone86′
57′ Riccardo Gatti
Davide Adorni58′
Lorenzo Libutti
Daniele Donnarumma77′
Ivan Varone
Federico Proia  9′ 81′
73′ Niko Kirwan
Mario Gargiulo35′ 77′
73′ Simone Muratore
Manuel Iori
79′ Igor Radrezza
Alessio Vita
60′ 66′ Luca Zamparo
Camillo Tavernelli86′
79′ Gabriel Lunetta
Ibukun Roberto Kehinde Ogunseye  65′
Giacomo Venturi
Luca Maniero
Matteo Voltolini
Amedeo Benedetti77′
79′ Giuseppe Zampano
Agostino Camigliano86′
73′ Salvatore Pezzella
Domenico Frare68′
Fausto Rossi
Theophilus Aondofa Awua
79′ Nicolò Cambiaghi
Simone Branca77′
73′ Mattia Marchi
Christian D'Urso
57′ Davide Voltan
Nicola Pavan

Marco Rosafio86′

Paolo Grillo

Franck Cédric Tsadjout

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.