Reggio Audace FC - ACD Virtus Entella 2-1 (0-0). Liga włoska - 21. kolejka Serie B

W pojedynku 21. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 7 lutego, zespół Reggio Audace FC zwyciężył z Virtusem Entella 2-1 (0-0). Mecz odbył się na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii.

21. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-07 21:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: Matteo Gariglio
M. Brescianini 48'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Reggio Audace FC.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paola Rozzia z Reggio Audace FC, a w 40. minucie Fabrizia Polego z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Reggio Audace FC wyszła w zmienionym składzie, za Lucę Siligardi wszedł Simone Muratore.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Virtusu Entella nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Brescianini. Przy zdobyciu bramki asystował Davide Mazzocco.

Jedenastka Reggio Audace FC wyrównała wynik meczu. W 53. minucie Karim Laribi wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Lorenzo Del Pinto.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Reggio Audace FC przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie wynik ustalił Simone Muratore. Przy strzeleniu gola pomagał Matteo Ardemagni.

W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Matteo Ardemagniemu z Reggio Audace FC. W 69. minucie za Andreę Schenettiego wszedł Matteo Mancosu. Między 69. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Reggio Audace FC: Karim Laribi, Matteo Ardemagni, na ich miejsce weszli: Niko Kirwan, Simone Mazzocchi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davide Mazzocca, Luki Nizzetta zajęli: Vlad Dragomir, Andrea Paolucci.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Filippo Costa, piłkarz Virtusu Entella. Trener Virtusu Entella postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Marca Brescianiniego i na pole gry wprowadził napastnika Giuseppe De Lucę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Reggio Audace FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Gabriel Lunetta, a murawę opuścił Igor Radrezza.

W 85. minucie Alessandro Capello został zmieniony przez Gabriela Cleura, co miało wzmocnić drużynę Virtusu Entella. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Varone'a na Marcosa Espechego. W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Nikowi Kirwanowi, zawodnikowi gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Fabrizio Poli40′
33′ Paolo Rozzio
Marco Chiosa
Bright Gyamfi
Filippo Costa77′
Lorenzo Del Pinto
Davide Mazzocco69′
89′ Ivan Varone
Marco Brescianini  48′ 78′
 53′ 75′ Karim Laribi
Luca Nizzetto78′
81′ Igor Radrezza
Andrea Schenetti69′
61′ 75′ Matteo Ardemagni
Matteo Luigi Brunori
46′ Luca Siligardi
Alessandro Capello85′
Giacomo Venturi
Daniele Borra
89′ Marcos Espeche
Michele Pellizzer
75′ 87′ Niko Kirwan
Cassio Cardoselli
46′  56′ Simone Muratore
Vlad Mihai Dragomir69′
Salvatore Pezzella
Ilias Koutsoupias
Nicolò Cambiaghi
Andrea Paolucci78′
81′ Gabriel Lunetta
Giuseppe De Luca78′
75′ Simone Mazzocchi
Matteo Mancosu69′
Luca Zamparo
Alejandro Rodriguez de Miguel

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Reggio Audace FC w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.