Puchar Włoch: Virtus Francavilla - Novara Calcio 2-1 (1-1)

3 sierpnia na Stadio Giovanni Paolo II we Francavilli Fontanej odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Virtusu Francavilla a Novary Calcio. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Virtus Francavilla 2-1, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 2,500 widzów.

Włochy - Puchar Włoch
2019-08-03 17:30 | Stadion: Stadio Giovanni Paolo II | Widzów: 2500 | Arbiter: M. Pascarella
M. Bellich 20'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Federico Vázquez.

Zespół Novary Calcio otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 20. minucie Marco Bellich wyrównał wynik meczu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 58. a 69. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 78. minucie wynik ustalił Leonardo Nunzella.

W 83. minucie Tommaso Barbieri zastąpił Angela Tartaglię. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Diego Peralta osłabiając tym samym zespół gości. Chwilę później trener Novary Calcio postanowił wzmocnić linię pomocy i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Tommasa Bianchiego. Na boisko wszedł Nicolas Fonseca, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w drużynie Novary Calcio doszło do zmiany. Daniel Paroutis wszedł za Hchiama Kanisa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Marco Bellich  20′ 69′
67′ Fabio Delvino
Andrea Sbraga
 78′ Leonardo Nunzella
Pietro Visconti
58′ Francesco Pambianchi
Tommaso Bianchi87′
Andrea Bovo
Daniele Buzzegoli
75′ Denny Gigliotti
Riccardo Collodel
Federico Mastropietro
Pablo Andrés González
Federico Zenuni
Hchiam Kanis87′
 9′ 75′ Federico Nahuel Vázquez
Cesare Pogliano
75′ Giovanni Tchetchoua
Angelo Tartaglia83′
75′ Giuseppe Cianci
Nicolas Fonseca87′

Nicola Petricci

Simone Raffaele Caricati

Daniel Paroutis87′

Zespół Virtusu Francavilla nie skorzystał ze zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.