Puchar Włoch: US Triestina Calcio - USD Cavese 1919 3-1 (2-1)

4 sierpnia na Stadio Nereo Rocco w Trieście odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami US Triestina a USD Cavese. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem US Triestina 3-1, która wywalczyła awans. Mecz obejrzało 2,497 widzów.

Włochy - Puchar Włoch
2019-08-04 20:00 | Stadion: Stadio Nereo Rocco | Widzów: 2497 | Arbiter: D. Perenzoni
B. El Ouazni 43'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze US Triestina otworzyli wynik. W ósmej minucie Pablo Granoche dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 17. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Pablo Granoche z US Triestina. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Emmanuele Matino z USD Cavese. Była to 35. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Badr El Ouazni wywołał eksplozję radości wśród kibiców USD Cavese, strzelając gola w 43. minucie meczu.

Na drugą połowę jedenastka US Triestina wyszła w zmienionym składzie, za Federica Maracchiego wszedł Demetrio Steffè. W 51. minucie kartkami zostali ukarani Alessandro Malomo z US Triestina oraz Antonio Matera z zespołu gości.

W 54. minucie Francesco Favasuli zastąpił Andreę Russotta. W 63. minucie Rocco Costantino został zmieniony przez Andreę Ferrettiego, a za Davisa Mensaha wszedł na boisko Marco Beccaro, co miało wzmocnić jedenastkę US Triestina. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luigiego D'Ignazia na Christiana Nunziante'a.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Andrea Ferretti.

W 89. minucie w drużynie USD Cavese doszło do zmiany. Marco Castagna wszedł za Antonia Materę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Lino Marzorati
51′ Alessandro Malomo
Emmanuele Matino35′
Andrea Scrugli
Riccardo Spaltro
Daniele Giorico
Nunzio Di Roberto
46′ Federico Maracchi
Francesco Favasuli54′
63′ Rocco Costantino
Luca Lulli
 8′, 17′ (k.) Pablo Mariano Granoche Louro
Antonio Matera51′ 89′
82′ Davis Mensah
Manuel Marzupio
82′ Marco Beccaro
Claudio De Rosa
46′ Demetrio Steffè
Christian Nunziante69′
63′  86′ Andrea Ferretti
Andrea Russotto54′
Guido Gomez
Kayro Flores Heatley

Marco Stranges

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom USD Cavese pokazał dwie.