Puchar Włoch: US Pontedera 1912 - SS Arezzo 1-2 (0-0)

23 września na Stadio Comunale w Piancastagnaio odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami US Pontedera a US Arezzo. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem US Arezzo 2-1, który wywalczyła awans.

A. Cutolo 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna US Pontedera wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut jedenastka US Arezzo zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu US Pontedera była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom US Arezzo: Marcowi Baldanowi w 36. i Aniellowi Cutolo w 40. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie sędzia ukarał kartką Giovanniego Catanesego, piłkarza US Pontedera.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy US Arezzo otworzyli wynik. W 53. minucie bramkę zdobył Niccolò Belloni.

W 59. minucie arbiter przyznał kartkę Paolowi Ropolowi z drużyny US Pontedera. W 62. minucie Niccolò Belloni został zmieniony przez Alberta Picchiego. Trener US Pontedera postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Giacoma Benedettiego i na pole gry wprowadził napastnika Andreę Magrassiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w jedenastce US Pontedera doszło do zmiany. Leonardo Stanzani wszedł za Gianlucę Barbę.

Zespół US Pontedera wyrównał wynik meczu. W tej samej minucie Luca Piana wyrównał wynik meczu.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucę Pianę z US Pontedera, a w 84. minucie Cira Cipollettę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy US Pontedera: Francesco Benassai, Lorenzo Milani, a na ich miejsce weszli Luca Piana, Francesco Vaccaro. Chwilę później trener US Arezzo postanowił wzmocnić linię pomocy i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Mirka Bortolettiego. Na boisko wszedł Christian Sussi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy US Arezzo: Luca Mosti, Gabriele Raja, a na ich miejsce weszli Marco Baldan, Fabio Foglia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Arezzo w 90. minucie spotkania, gdy Aniello Cutolo strzelił drugiego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Marco Pissardo
 67′ 73′ 84′ Luca Piana
Marco Baldan36′ 90′
Giacomo Risaliti
Diego Borghini
59′ Paolo Ropolo
Ciro Cipolletta84′
84′ Francesco Vaccaro
Alessio Luciani
67′ Gianluca Barba
Niccolò Belloni  53′ 62′
67′ Giacomo Benedetti
Massimiliano Benucci
Andrea Caponi
Mirko Bortoletti89′
51′ Giovanni Catanese
Andrea Maestrelli
84′ Francesco Benassai
Gabriele Raja90′
84′ Lorenzo Milani
Christian Sussi89′
67′ Andrea Magrassi
Diego Zuppel
67′ Leonardo Stanzani