Puchar Włoch: US Cremonese - Virtus Francavilla 4-0 (2-0)

11 sierpnia na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami US Cremonese a Virtusu Francavilla. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem US Cremonese 4-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 3,901 widzów.

Włochy - Puchar Włoch
2019-08-11 20:30 | Stadion: Stadio Giovanni Zini | Widzów: 3901 | Arbiter: D. Amabile
S. Palombi 58',66'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Virtusu Francavilla zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki US Cremonese była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Virtus Francavilla: Fabiowi Delvinowi w 26. i Daniele Marinowi w 31. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Cremonese w 41. minucie spotkania, gdy Claiton zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół US Cremonese, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Francesco Deli.

Niedługo później Simone Palombi wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Cremonese, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie meczu. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Luca Ravanelli z drużyny gospodarzy. Była to 61. minuta starcia.

W 66. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Simone Palombi z US Cremonese. W 68. minucie Vasile Mogoș zastąpił Nadira Zorteę.

W tej samej minucie trener US Cremonese postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Francesca Delego. Na boisko wszedł Reda Boultam, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Alessandro Albertini
 41′ Claiton Machado dos Santos
Alessandro Caporale
Francesco Migliore
Fabio Delvino26′
68′ Vasile Mogoș
Daniele Marino31′ 68′
61′ Luca Ravanelli
Leonardo Nunzella
Mariano Arini
Andrea Bovo68′
Michele Castagnetti
Denny Gigliotti82′
 44′ 68′ Francesco Deli
Federico Mastropietro
Danilo Soddimo
Federico Zenuni
 58′, 66′ 82′ Simone Palombi
Luca Sparandeo
68′ Nadir Zortea
Andrea Tiritiello68′
68′ Reda Boultam
Francesco Carella
Stefano Cella
Leonardo Di Cosmo
Stefano Girelli
Giovanni Tchetchoua68′
82′ Adriano Montalto
Alain-Pierre Baclet82′

Giuseppe Cianci

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom US Cremonese, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.