Puchar Włoch: US Cremonese - Empoli FC 1-0 (1-0)

3 grudnia na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami US Cremonese a Empoli FC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem US Cremonese 1-0, który wywalczył awans.

Claiton 35'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Claiton z US Cremonese. Była to 30. minuta starcia.

Jedynego gola meczu strzelił Claiton dla jedenastki US Cremonese. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zanotował Michele Castagnetti.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Cremonese.

Na drugą połowę drużyna US Cremonese wyszła w zmienionym składzie, za Matteo Bianchettiego wszedł Francesco Migliore. W 62. minucie za Jure'a Balkoveca wszedł Filippo Bandinelli.

W 68. minucie w jedenastce US Cremonese doszło do zmiany. Luca Valzania wszedł za Danila Soddima. Trener Empoli FC postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Kevina Piscopa i na pole gry wprowadził napastnika Davide Merolę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Empoli FC doszło do zmiany. Samuele Ricci wszedł za Davide Frattesiego.

Chwilę później trener US Cremonese postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Fabia Ceravola. Na boisko wszedł Daniel Ciofani, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Robertowi Pirrellowi i Michele Castagnettiemu. W drugiej połowie nie padły gole.

Ivan Provedel
46′ Matteo Bianchetti
Jure Balkovec62′
Antonio Aldo Caracciolo
Dimitrios Nikolaou
 35′ 30′ Claiton Machado dos Santos
Nedim Bajrami
90′ Michele Castagnetti
Tommaso Fantacci
68′ Danilo Soddimo
Davide Frattesi79′
Simone Palombi
Karim Laribi
84′ Fabio Giovanni Ceravolo
Emanuele Matteucci
46′ Francesco Migliore
Kevin Cannavò
68′ Luca Valzania
Antonino La Gumina
84′ Daniel Ciofani
Davide Merola70′
Antonio Piccolo

Cristian Spini

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze US Cremonese otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.