Puchar Włoch: Unicusano Ternana Calcio - UC AlbinoLeffe 1-2 (0-2)

22 września na Stadio Libero Liberati w Terniem odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Ternana Calcio a UC AlbionoLeffe. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem UC AlbionoLeffe 2-1, który wywalczył awans.

S. Canestrelli 44'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów drużyna UC AlbionoLeffe wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie arbiter pokazał kartkę Gabriele Onestiemu, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników UC AlbionoLeffe w 40. minucie spotkania, gdy Sasha Cori zdobył pierwszą bramkę. W 43. minucie kartkę dostał Emanuele Suagher z Ternana Calcio.

Drużyna Ternana Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Simone Canestrelli.

Piłkarze Ternana Calcio szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Anthony Partipilo.

W 58. minucie za Guida Marilunga wszedł César Falletti. Między 65. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Ternana Calcio: Daniele Vantaggiato, Gabriele Onesti, na ich miejsce weszli: Mattia Proietti, Gioacchino Niosi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattii Trovata, Giacoma Tomasellego zajęli: Marco Piccoli, Gianmarco Gabbianelli. Na osiem minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Sasha Cori z drużyny gości.

W tej samej minucie trener UC AlbionoLeffe postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Sashę Coriego wszedł Ruggero Riva, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Lucę Petrungara, zawodnika UC AlbionoLeffe. Zespołowi Ternana Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny UC AlbionoLeffe.

Riccardo Cerini
43′ Emanuele Suagher
Luca Petrungaro90′
58′ Guido Marilungo
Sasha Cori  40′ 82′ 82′
25′ 78′ Gabriele Onesti
Alessandro Galeandro
 50′ Anthony Partipilo
Giacomo Tomaselli70′
70′ Daniele Vantaggiato
Mattia Trovato65′
Emilio Marinaro
Ryan Bergamo
Tommaso Vitali
Andrea Brevi
58′ César Alejandro Falletti dos Santos
Marco Maffi
70′ Mattia Proietti
Armando Miculi
78′ Gioacchino Niosi