Puchar Włoch: Torino FC - Genoa CFC 1893 1-1 (1-1,1-1) rzuty karne 5-3

9 stycznia na Stadio Olimpico Grande Torino odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Torino FC a Genoa CFC. Mecz zakończył się zwycięstwem Genoa CFC, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 5-3.

A. Favilli 14'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 starcia drużyna Torino FC wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Genoa CFC w 14. minucie spotkania, gdy Andrea Favilli strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Francesco Cassata.

Niedługo później Lorenzo De Silvestri wywołał eksplozję radości wśród kibiców Torino FC, zdobywając bramkę w 23. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Álex Berenguer.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 29. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Soualihowi Meïtému i Cristianowi Romerowi. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie za Cristiana Zapatę wszedł Jawad El Yamiq. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Jawadowi El Yamiqowi z zespołu gości. Była to 62. minuta spotkania.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Genoa CFC doszło do zmiany. Ivan Radovanović wszedł za Valona Behramiego. Trener Genoa CFC postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Kevina Agudela i na pole gry wprowadził napastnika Mattię Destra. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener Torino FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Sašę Lukicia. Na boisko wszedł Tomás Rincón, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Ionuț Andrei Radu
102′ Kevin Bonifazi
Antonio Barreca
Gleison Bremer Silva Nascimento
Paolo Ghiglione
 23′ 82′ Lorenzo De Silvestri
Edoardo Goldaniga
Lévy Koffi Djidji
Cristian Gabriel Romero29′
Diego Sebastián Laxalt Suárez
Cristian Zapata53′
77′ Saša Lukić
Kevin Andrés Agudelo Ardila71′
29′ 105′ Soualiho Meité
Valon Behrami65′
90′ Simone Zaza
Davide Biraschi
102′ Nicolas Nkoulou
Domenico Criscito
82′ 97′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Jawad El Yamiq53′ 62′
Wilfried Stephane Singo
Peter Svarrer Ankersen
Michel Ndary Adopo
Ivan Radovanović65′ 107′
77′ Tomás Eduardo Rincón Hernández
Stefano Sturaro105′
90′ Vincenzo Millico
Mattia Destro71′

Sinan Gümüş

Goran Pandev

Arnaldo Antonio Sanabria Ayala

W 97. minucie żółtą kartką został ukarany Temitayo Olaoluwa, zawodnik Torino FC. W 102. minucie Kevin Bonifazi został zmieniony przez Nicolasa Nkoulou, co miało wzmocnić zespół Torino FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lasse Schoenego na Stefana Sturara.

W doliczonej pierwszej minucie dogrywki czerwoną kartkę obejrzał Soualiho Meïté, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Po rozpoczęciu drugiej części dogrywki arbiter pokazał żółtą kartkę Ivanowi Radovanoviciowi z Genoa CFC. W dogrywce nie padły bramki.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek zespół Torino FC pokonał piłkarzy Genoa CFC 5-3. Swoją drużynę pogrążył Ivan Radovanović, który nie wykorzystał karnego.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.