Puchar Włoch: SSD Potenza Calcio - ASD Lanusei Calcio 2-0 (0-0)

4 sierpnia na Stadio Comunale Alfredo Viviani odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Potenza Calcio a ASD Lanusei Calcio. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Potenza Calcio 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 2,240 widzów.

Włochy - Puchar Włoch
2019-08-04 21:00 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 2240 | Arbiter: F. Cosso
SSD Potenza Calcio
ASD Lanusei Calcio
2
0
S. Longo 60'
D. Ferri Marini 81'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut drużyna Potenza Calcio zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu ASD Lanusei Calcio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Potenza Calcio: Francescowi Dettoriemu w 26. i Antoniowi Isgròwi w 45. minucie.

W 56. minucie Vincenzo Di Somma został zmieniony przez Maria Coppolę. W tej samej minucie w drużynie Potenza Calcio doszło do zmiany. Sebastiano Longo wszedł za Francesca Dettoriego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Potenza Calcio w 60. minucie spotkania, gdy Sebastiano Longo strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Cosimowi Paganowi z jedenastki gości. Była to 63. minuta starcia.

W 66. minucie w drużynie ASD Lanusei Calcio doszło do zmiany. Federico Mastromarino wszedł za Cosima Pagana. W następstwie utraty gola trener ASD Lanusei Calcio postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Antonina Bonurę i na pole gry wprowadził napastnika Mauricia Sannę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 73. minucie Angelo Bruno został zmieniony przez Gioele'a Corsaro, co miało wzmocnić zespół ASD Lanusei Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacopa Murana na Daniele Ferriego.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Potenza Calcio, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku wynik na 2-0 podwyższył Daniele Ferri.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Gabriele Chingari
56′ Vincenzo Di Somma
Antonino Bonura66′
26′ 56′ Francesco Dettori
Mattia Floris
Álvaro Juliano Ongilio
Pietro Ladu
Manuel Ricci
Cosimo Pagano63′ 66′
45′ Antonio Isgrò
Vittorio Attili
79′ Jacopo Murano
Nicolò Manca
56′ Mario Coppola
Mauricio Sanna66′
Yacine Nembot

Marco Piccinni

79′  81′ Daniele Ferri Marini

56′  60′ (k.) Sebastiano Longo

Zespół Potenza Calcio zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki jedenastki ASD Lanusei Calcio.

Arbiter wręczył dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom ASD Lanusei Calcio przyznał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.