Puchar Włoch: SSC Napoli - Perugia Calcio 2-0 (2-0)

14 stycznia na Stadio San Paolo odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami SSC Napoli a Perugia Calcio. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem SSC Napoli 2-0, który wywalczyło awans.

L. Insigne 26',38'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna SSC Napoli wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Taktyka trenera drużyny Perugia Calcio już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny Perugia Calcio. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 26. minucie spotkania, gdy Lorenzo Insigne strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Perugia Calcio: Marcellowi Falzeranowi w 31. i Pietrowi Iemmellowi w 37. minucie.

W 38. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lorenzo Insigne z SSC Napoli. W siódmej minucie doliczonego czasu arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

W 55. minucie Cristian Buonaiuto zastąpił Vlada Dragomira. W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Norberta Gyombera z Perugia Calcio, a w 62. minucie Fabiána Ruiza z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w zespole Perugia Calcio doszło do zmiany. Federico Melchiorri wszedł za Pietra Iemmella. Chwilę później trener SSC Napoli postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Fabiána Ruiza. Na boisko wszedł Diego Demme, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie Marco Carraro został zmieniony przez Amarę Konate, co miało wzmocnić jedenastkę Perugia Calcio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hirvinga Lozana na José Callejóna w 75. minucie oraz Piotra Zielińskiego na Allana w tej samej minucie.

Filippo Sgarbi
62′ 65′ Fabián Ruiz Pena
Marco Carraro71′
84′ Piotr Zieliński
Marcello Falzerano31′
75′ Hirving Lozano
Diego Falcinelli
Fernando Llorente
Pietro Iemmello 45′ (k.) 37′ 62′
 26′ (k.), 38′ (k.) Lorenzo Insigne
Matej Rodin
84′ Marques Loureiro Allan
Andrija Balić
65′ Diego Demme
Vlad Mihai Dragomir55′
Gianluca Gaetano
Amara Konate71′
75′ Jose Callejon
Hans Nicolussi Caviglia
Arkadiusz Milik
Federico Melchiorri62′
Amin Younes

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.