Puchar Włoch: SSC Napoli - Juventus Turyn 0-0 rzuty karne 4-2

17 czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami SSC Napoli a Juventusu Turyn. Mecz zakończył się zwycięstwem Juventusu Turyn, który zdobył Puchar Włoch wygrywając serię rzutów karnych 4-2.

PO DOGRYWCE, KARNE 4⁃2

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie kartkę dostał Leonardo Bonucci z jedenastki Juventusu Turyn (”Stara Dama”). Niedługo później trener ”Starej Damy” postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Douglasa Costę wszedł Danilo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi ”Starej Damy” utrzymać remis.

W tej samej minucie José Callejón zastąpił Matteo Politana. Chwilę później trener SSC Napoli postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Driesa Mertensa. Na boisko wszedł Arkadiusz Milik, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 74. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy SSC Napoli: Fabián Ruiz, Mário Rui, Piotr Zieliński, na ich miejsce weszli: Allan, Elseid Hysaj, Eljif Elmas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Miralema Pjanicia, Juana Cuadrady zajęli: Federico Bernardeschi, Aaron Ramsey.

W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mária Ruiego z SSC Napoli, a w 83. minucie Paula Dybalę z drużyny przeciwnej.

Matthijs de Ligt
77′ 81′ Silva Duarte Mario Rui
. Douglas Costa66′
Diego Demme
Rodrigo Bentancur
80′ Fabián Ruiz Pena
Juan Cuadrado85′
88′ Piotr Zieliński
Blaise Matuidi
66′ Jose Callejon
Miralem Pjanić74′
67′ Dries Mertens
Wojciech Szczęsny
81′ Elseid Hysaj
Danilo66′
Sebastiano Luperto
Mattia De Sciglio
Kostas Manolas
Daniele Rugani
80′ Marques Loureiro Allan
Simone Muratore
88′ Eljif Elmas
Adrien Rabiot
Fernando Llorente
Aaron Ramsey85′
Hirving Lozano
Federico Bernardeschi74′
67′ Arkadiusz Milik
Marco Olivieri
66′ Matteo Politano
Giacomo Vrioni
Amin Younes
Luca Zanimacchia

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek drużyna SSC Napoli pokonała piłkarzy Juventusu Turyn 4-2. Swoją drużynę pogrążyli Paulo Dybala, Danilo, którzy nie wykorzystali karnych.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Drużyna ”Starej Damy” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy SSC Napoli obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół SSC Napoli w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka ”Starej Damy” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.