Puchar Włoch: SSC Napoli - Inter Mediolan 1-1 (1-1)

13 czerwca na Stadio San Paolo odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami SSC Napoli a Interu Mediolan. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła drużyna SSC Napoli 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

C. Eriksen 2'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Mediolan (”Nerazzurri”) w drugiej minucie spotkania, gdy Christian Eriksen strzelił pierwszego gola.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Inter Mediolan: Ashleyowi Youngowi w 12. i Stefanowi de Vrijowi w 38. minucie.

Zespół gości długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 39 minut, jednak jedenastka SSC Napoli doprowadziła do remisu. Gola strzelił Dries Mertens. Asystę przy bramce zanotował Lorenzo Insigne.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 65. minucie za Eljifa Elmasa wszedł Fabián Ruiz. W tej samej minucie trener SSC Napoli postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Matteo Politana. Na boisko wszedł José Callejón, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 72. a 88. minutą, boisko opuścili ”Nerazzurri”: Antonio Candreva, Lautaro Martínez, Ashley Young, Christian Eriksen, Stefan de Vrij, na ich miejsce weszli: Victor Moses, Alexis Sanchez, Cristiano Biraghi, Stefano Sensi, Andrea Ranocchia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Driesa Mertensa, Piotra Zielińskiego, Lorenza Insignego zajęli: Arkadiusz Milik, Allan, Amin Younes. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Davidowi Ospinie z SSC Napoli. Była to 79. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

SSC Napoli
79′ David Ospina
Nicolò Barella
65′ Eljif Elmas
Marcelo Brozović
85′ Piotr Zieliński
Antonio Candreva72′
65′ Matteo Politano
Christian Eriksen  2′ 88′
 41′ 75′ Dries Mertens
Romelu Lukaku
85′ Lorenzo Insigne
Lorenzo Pirola
85′ Marques Loureiro Allan
Andrea Ranocchia88′
65′ Fabián Ruiz Pena
Roberto Gagliardini
65′ Jose Callejon
Victor Moses72′
Fernando Llorente
Stefano Sensi88′
Hirving Lozano
Borja Valero
75′ Arkadiusz Milik
Sebastiano Esposito
85′ Amin Younes
Alexis Sanchez72′

Przewaga drużyny Interu Mediolan w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy SSC Napoli obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.