Puchar Włoch: SS Monza 1912 - US Triestina Calcio 3-0 (1-0)

29 września na U-Power Stadium odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami SS Monza a US Triestina. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem SS Monza 3-0, który wywalczył awans.

Pepín 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka US Triestina wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut zespół US Triestina zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny SS Monza była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Monza w 23. minucie spotkania, gdy Antonino Barillà strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SS Monza.

Jedenastka US Triestina ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 77. minucie celnym strzałem popisał się Dany Mota.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SS Monza w 90. minucie spotkania, gdy Pepín strzelił z karnego trzeciego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Daniel Offredi 77′ (samob.)
83′ Giuseppe Bellusci
Davide Brivio
30′ Davide Bettella
Alessandro Lambrughi
Franco Lepore
Alessandro Ligi
71′ Carlos Augusto Zopalato Neves
Andraż Struna88′
 23′ Antonino Barillà
Daniele Giorico60′
14′ 71′ Andrea D'Errico
Francesco Lodi
80′ Marco Ezio Fossati
Federico Maracchi68′
Davide Frattesi
Vincenzo Sarno
80′ Dany Mota Carvalho
Guido Gomez
75′ Mattia Finotto
Pablo Mariano Granoche Louro29′ 60′
Daniele Sommariva
Tommaso Rossi
71′ Armando Anastasio
Alex Valentini
Giulio Donati
Antonio Natalucci88′
30′ Mario Sampirisi
Francesco Rapisarda88′
80′ Andrea Barberis
Angelo Tartaglia
Andrea Colpani
Giuseppe Rizzo60′ 72′
71′  90′ (k.) José Ndong Machín Dicombo
Alessio Di Massimo60′ 88′
Nicola Mosti
Mirko Petrella68′
Nicola Rigoni

Christian Gytkjaer

80′ Mirko Marić

Jedenastka SS Monza nie skorzystała ze zmian. Drużyna gości również nie skorzystała ze zmian.