Puchar Włoch: SS Monza 1912 - US Alessandria Calcio 1912 2-0 (2-0)

4 sierpnia na Stadio Comunale Brianteo odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami SS Monza a Alessandria 1912. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem SS Monza 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,995 widzów.

A. Brighenti 33'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół SS Monza wygrał aż pięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie Simone Iocolano dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Filippo Scaglia z SS Monza. Była to 32. minuta pojedynku.

Drużyna Alessandria 1912 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie trafił Andrea Brighenti.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Alessandria 1912 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gabriela Cleura wszedł Andrea Cambiaso. W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Alessandrowi Gazziemu, piłkarzowi gości.

W tej samej minucie Riccardo Chiarello został zastąpiony przez Fabia Castellana. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Alessandria 1912 doszło do zmiany. Matteo Gerace wszedł za Kleta Gjurę. Chwilę później trener SS Monza postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Cosima Chirica. Na boisko wszedł Andrea D'Errico, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 89. minucie sędzia przyznał kartkę Marcowi Armellinowi z zespołu gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Alex Valentini
75′ Armando Anastasio
Gabriel Cleur46′
Giuseppe Bellusci
Matteo Fissore
Franco Lepore
Kleto Gjura66′
32′ Filippo Scaglia
Erik Panizzi
89′ Marco Armellino
Giuseppe Prestia
Marco Ezio Fossati
Riccardo Chiarello60′
 6′ Simone Iocolano
Alessandro Gazzi60′
 33′ 83′ Andrea Brighenti
Francisco Sartore
70′ Cosimo Chiricò
Andrea Cambiaso46′
75′ Mario Sampirisi
Fabio Castellano60′
70′ Andrea D'Errico

Andrea Palazzi

83′ Ettore Marchi

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.