Puchar Włoch: SS Juve Stabia - SS Tritium 1908 2-1 (1-0)

23 września na Stadio Comunale Romeo Menti w Castellammare di Stabii odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami SS Juve Stabia a Tritium 1908. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem SS Juve Stabia 2-1, który wywalczyło awans.

A. Marzeglia 81'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Tritium 1908 zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny SS Juve Stabia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w meczu sędzia pokazał Alessandrowi Olivie z SS Juve Stabia. Była to 30. minuta spotkania.

W 45. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Tritium 1908 Alessandro Aldè. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SS Juve Stabia.

W 55. minucie arbiter wyrzucił z boiska Lucę Perica z Tritium 1908. W 65. minucie Alessandro Oliva został zmieniony przez Alberta Rizza.

W tej samej minucie trener SS Juve Stabia postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Mariana Guarracina. Na boisko wszedł Accursio Bentivegna, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie Matteo Marinoni został zmieniony przez Matteo Senesa, co miało wzmocnić drużynę Tritium 1908. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vincenzę Della Pietrę na Gianmarię Stoecklina.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 36 minut, jednak drużyna Tritium 1908 doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Adriano Marzeglia.

Szybko po stracie bramki zespół SS Juve Stabia znów trafił do bramki rywala. W 84. minucie Alessandro Mastalli dał prowadzenie swojej drużynie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Riccardo Bertaglio
30′ 65′ Alessandro Oliva
Alberto Forlani90′
 84′ Alessandro Mastalli
Mattia Lacchini
81′ Vincenza Della Pietra
Matteo Marinoni75′
Francesco Matteo Golfo
Adriano Marzeglia  81′
65′ Mariano Guarracino
Manuel Personè
Matteo Esposito
Nicolò Rota
65′ Alberto Rizzo
Matteo Senes75′
65′ Accursio Bentivegna
Riccardo Motta
81′ Gianmaria Stoecklin