Puchar Włoch: SPAL 2013 - US Lecce 5-1 (4-0)

4 grudnia na Stadio Paolo Mazza w Ferrarze odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Spal a US Lecce. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Spal 5-1, który wywalczył awans.

G. Imbula 55'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny US Lecce.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę otrzymał Simone Missiroli z Spal.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Spal otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Igor. Asystę zanotował Alberto Paloschi.

Niedługo później Alberto Paloschi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spal, strzelając kolejnego gola w 24. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomógł Arkadiusz Reca.

W 28. minucie kartkę dostał Alessandro Murgia, piłkarz Spal.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spal w 31. minucie spotkania, gdy Alessandro Murgia zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Alberto Paloschi.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Thiago Cionek. Bramka padła po podaniu Marka Jankovicia.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Gilbertowi Imbuli z drużyny gości. Była to 49. minuta pojedynku.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie gola pocieszenia strzelił Gilbert Imbula. W zdobyciu bramki pomógł Simone Lo Faso.

W 58. minucie Romario Benzar został zastąpiony przez Riccarda Fiamozziego. W tej samej minucie Jacopo Petriccione został zmieniony przez Žana Majera, a za Simone Lo Fasa wszedł na boisko Sergio Maselli, co miało wzmocnić zespół US Lecce. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Jankovicia na Jasmin Kurtić oraz Arkadiusza Recę na Mattię Valotiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spal w 84. minucie spotkania, gdy Sergio Floccari zdobył piątą bramkę. Asystę przy golu po raz trzeci zanotował Alberto Paloschi.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Spal doszło do zmiany. Altin Kryeziu wszedł za Sergia Floccariego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1.

Mauro Vigorito
 45′ Thiago Rangel Cionek
Romario Sandu Benzar58′
 18′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Christian Dell'Orco
Nenad Tomović
Davide Riccardi
Francesco Vicari
Luca Rossettini
63′ Marko Janković
Brayan Emanuel Vera Ramírez
7′ Simone Missiroli
Gilbert Gianelli Imbula Wanga  55′ 49′
 31′ 28′ Alessandro Murgia
Jacopo Petriccione58′
69′ Arkadiusz Reca
Simone Lo Faso75′
 24′ Alberto Paloschi
Gianluca Lapadula
 84′ 88′ Sergio Floccari
Ilario Monterisi
88′ Altin Kryeziu
Filippo Falco
63′ Jasmin Kurtić
Žan Majer58′
Georgi Tunjov
Sergio Maselli75′
Mirko Valdifiori
Jewhen Szachow
69′ Mattia Valoti
Khouma Babacar
Gabriele Moncini
Andrea La Mantia
Andrea Petagna
Salvatore Rimoli

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom US Lecce pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.