Puchar Włoch: Robur Siena Srl - Mantova FC 0-2 (0-1)

4 sierpnia na Stadio Comunale Artemio Franchi - Montepaschi Arena odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Robur Siena a Mantova FC. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Mantova FC 2-0, która wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 1,458 widzów.

Włochy - Puchar Włoch
2019-08-04 20:30 | Stadion: Stadio Comunale Artemio Franchi - Montepaschi Arena | Widzów: 1458 | Arbiter: M. Di Cairano
Robur Siena Srl
Mantova FC
0
2
L. Scotto 37'
F. Guccione 55'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Mantova FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Robur Siena była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Lorenzowi Migliorellemu z Robur Siena. Była to 28. minuta spotkania.

Lorenzo Migliorelli z Robur Siena w 36. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 28. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mantova FC w 37. minucie spotkania, gdy Luigi Scotto strzelił pierwszego gola. W 40. minucie Alessandro Cesarini został zmieniony przez Shadego Oukhaddę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mantova FC.

W 51. minucie w drużynie Mantova FC doszło do zmiany. Indrit Koni wszedł za Agostina Mascariego. W 55. minucie żółtą kartką został ukarany Filippo Guccione, zawodnik gości.

Niedługo później Filippo Guccione wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mantova FC, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie pojedynku. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Carmine Setola osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W 64. minucie w drużynie Robur Siena doszło do zmiany. Atila Varga wszedł za Matteo Serrottiego. Po chwili trener Mantova FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Filippa Guccionego. Na boisko wszedł Vincenzo Lisi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie Alessandro Polidori został zmieniony przez Raffaele Ortoliniego, co miało wzmocnić zespół Robur Siena. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giuseppe D'Iglia na Simone Maraniego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Simone Aldrovandi
28′ 36′ Lorenzo Migliorelli
Marco Carminati
Mirko Romagnoli
Davide Galazzini
62′ Carmine Setola
Filippo Guccione  55′ 55′ 70′
64′ Matteo Serrotti
Nicola Mazzotti
40′ Alessandro Cesarini
Agostino Mascari51′
82′ Alessandro Polidori
Anass Serbouti
64′ Atila Varga
Filippo Campagnari
40′ Shady Oukhadda
Indrit Koni51′
Francesco Vassallo

Alessio Campagnacci

82′ Raffaele Ortolini

Wyjątkowa nieporadność napastników Robur Siena była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Mantova FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały.

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę i dwie czerwone piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Mantova FC przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.