Puchar Włoch: Ravenna FC - SSD Unione Sanremo 1-0 (1-0)

4 sierpnia na Stadio Comunale Bruno Benelli w Rawennie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Revenna FC a US Sanremese. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Revenna FC 1-0, która wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 725 widzów.

Włochy - Puchar Włoch
2019-08-04 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Bruno Benelli | Widzów: 725 | Arbiter: M. Monaldi
Ravenna FC
SSD Sanremese Calcio
1
0
S. Raffini 8'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Simone Raffini wywołał eksplozję radości wśród kibiców Revenna FC , strzelając gola w ósmej minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Revenna FC.

W 56. minucie Szymon Fida został zmieniony przez Manuela Noccioliniego. Między 61. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trener US Sanremese postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Filippa Scalziego i na pole gry wprowadził napastnika Niccola Martiniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Andrei Demontisowi, piłkarzowi gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Simone Caruso
62′ Niccolò Ricchi
Andrea Demontis90′
61′ Enrico Sabba
Filippo Scalzi85′
74′ Alfonso Selleri
Max Taddei74′
81′ Michael D'Eramo
Matteo Colombi
56′ Szymon Fyda
Loreto Lo Bosco
 8′ Simone Raffini
Klajdi Pici
62′ Ermes Purro
Michele Scarella
Marco Fiorani
Marco Spinosa
81′ Vincenzo Mustacciolo
Paolo Calderone
Simone Mancini
Niccolò Martini85′
56′ Manuel Nocciolini
Francesco Pellicanò

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół US Sanremese w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.