Puchar Włoch: Parma Calcio 1913 - Venezia FC 3-1 (2-1)

17 sierpnia odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Parmy Calcio a Venezia FC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Parma Calcio 3-1, która wywalczyła awans.

Włochy - Puchar Włoch
2019-08-17 18:00 | Stadion: Stadio Ennio Tardini | Widzów: 3865 | Arbiter: P. Valeri
M. Aramu 24'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Parmy Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Yao Gervinho.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Parmy Calcio, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Simone Iacoponi. W 24. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Mattia Aramu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Venezia FC wyszła w zmienionym składzie, za Giana Feliciolego wszedł Pietro Ceccaroni. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Riccarda Bocalona z Venezia FC, a w 61. minucie Brunona Alvesa z drużyny przeciwnej.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Parmy Calcio doszło do zmiany. Alberto Grassi wszedł za Hernaniego.

Piłkarze Parmy Calcio w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 72. minucie Yao Gervinho ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1.

Chwilę później trener Parmy Calcio postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Yao Gervinha. Na boisko wszedł Yann Karamoh, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie Alessandro Capello zastąpił Yuriego Senesiego. W 82. minucie Riccardo Gagliolo został zmieniony przez Kastriota Dermaku, co miało wzmocnić drużynę Parmy Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mattię Aramu na Lorenza Gaviolego.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Albertowi Grassiemu z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Luca Lezzerini
61′ Bruno Alves
Michele Cremonesi
82′ Riccardo Gagliolo
Gian Filippo Felicioli46′
 22′ Simone Iacoponi
Alessandro Fiordaliso
Vincent Laurini
Marco Modolo
67′ Hernani Azevedo Júnior
Mattia Aramu  24′ (k.) 86′
 9′, 72′ 76′ Yao Kouassi Gervinho
Riccardo Bocalon58′
Roberto Inglese
Alessandro Capello78′
Simone Colombi
Bruno Oliveira Bertinato
82′ Kastriot Dermaku
Alberto Pomini
Alessandro Minelli
Nicolò Casale
Giacomo Ricci
Pietro Ceccaroni46′
67′ 86′ Alberto Grassi
Yuri Senesi78′
76′ Yann Karamoh
Harvey St Clair
Luca Siligardi

Arbiter wręczył dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Venezia FC przyznał jedną.