Puchar Włoch: Parma Calcio 1913 - Frosinone Calcio 2-1 (1-0)

5 grudnia na Stadio Ennio Tardini odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Parmy Calcio a Frosinone Calcio. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Parmy Calcio 2-1, który wywalczyła awans.

M. Trotta 71'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Parmy Calcio w 20. minucie spotkania, gdy Luca Siligardi strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Vincent Laurini.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Parmy Calcio.

W 62. minucie Marco Capuano zastąpił Nicola Brighentiego. W 64. minucie w zespole Parmy Calcio doszło do zmiany. Juraj Kucka wszedł za Antonina Barillę.

Chwilę później trener Frosinone Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Lucę Mataresego. Na boisko wszedł Nicola Citro, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Drużyna Frosinone Calcio wyrównała wynik meczu. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Marcello Trotta. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Fabio Eguelfi.

W 72. minucie Andrea Adorante został zmieniony przez Dejana Kulusevskiego, co miało wzmocnić zespół Parmy Calcio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabia Eguelfiego na Francesca Zampana w 89. minucie. Chwilę później trener Parmy Calcio postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lucę Siligardiego wszedł Matteo Darmian, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Parmy Calcio utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Parmy Calcio udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Parmy Calcio w 90. minucie spotkania, gdy Hernani zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Nicolas Haas
 90′ (k.) Hernani Azevedo Júnior
Luca Rudolf Paganini
64′ Antonino Barillà
Alessio Tribuzzi
Gastón Brugman
Mattia Vitale
 20′ 90′ Luca Siligardi
Luca Matarese69′
72′ Andrea Adorante
Lorenzo Ariaudo
90′ Matteo Darmian
Andrea Beghetto
Simone Iacoponi
Nicolo Brighenti62′
Redi Kasa
Francesco Zampano89′
64′ Juraj Kucka
Mirko Gori
72′ Dejan Kulusevski