Puchar Włoch: Parma Calcio 1913 - AS Roma 0-2 (0-0)

16 stycznia na Stadio Ennio Tardini odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Parmy Calcio a AS Roma. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Roma 2-0, który wywalczył awans.

L. Pellegrini 49',76'

Od pierwszych minut drużyna AS Roma (”Wilki”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Parmy Calcio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Vincent Laurini z Parmy Calcio. Była to 37. minuta meczu.

Drugą połowę jedenastka Parmy Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andreasa Corneliusa wszedł Roberto Inglese.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Roma w 49. minucie spotkania, gdy Lorenzo Pellegrini zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Nikola Kalinić.

Między 54. a 57. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom AS Roma i jedną drużynie przeciwnej. W 64. minucie Vincent Laurini został zmieniony przez Simone Iacoponiego. Po chwili trener AS Roma postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Diego Perottiego. Na boisko wszedł Justin Kluivert, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w drużynie Parmy Calcio doszło do zmiany. Dejan Kulusevski wszedł za Matteo Scozzarellę.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lorenzo Pellegrini z ”Wilków”. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Pau López Sabata
56′ Kastriot Dermaku
Alessandro Florenzi79′
Riccardo Gagliolo
Aleksandar Kolarov
37′ 64′ Vincent Laurini
Bryan Cristante
70′ Matteo Scozzarella
Amadou Diawara
46′ Andreas Evald Cornelius
Juan Jesus
64′ Simone Iacoponi
Bruno Peres79′
Hernani Azevedo Júnior
Davide Santon
Gastón Brugman
Jordan Veretout85′
70′ Dejan Kulusevski