Puchar Włoch: Novara Calcio - Gelbison Cilento SSD 3-1 (2-1)

23 września na Stadio Comunale Silvio Piola odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Novary Calcio a Gelbisonu Cilento SSD. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Novary Calcio 3-1, który wywalczyła awans.

C. Coulibaly 7'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Cheick Coulibaly.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Raffaele D'Orsi z Gelbisonu Cilento SSD. Była to 14. minuta starcia.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 21. minucie Nicolás Schiavi wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Novary Calcio w 38. minucie spotkania, gdy Davide Bove zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Novary Calcio, strzelając kolejnego gola. W 48. minucie wynik na 3-1 podwyższył Daniele Buzzegoli.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Raffaele De Gregorio z zespołu gości. W 56. minucie Cheick Coulibaly został zastąpiony przez Gianmarca Tedesca. Między 63. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Novary Calcio: Tommaso Bianchi, Marco Zunno, Pablo González, Andrea Cisco, Marco Bellich, na ich miejsce weszli: Riccardo Collodel, Mattia Tordini, Alessio Pinotti, Alessandro Spitale, Cesare Pogliano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Raffaele D'Orsiego, Mattii Gagliardiego, Vittoria Grazianiego, Simone Figliolii zajęli: Francesco Mautone, Luca Stancarone, Marco Dayawa, Luigi Tagliamonte.

W 84. minucie sędzia pokazał kartkę Marcowi Bellichowi, piłkarzowi gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Bernardino D'Agostino
84′ 90′ Marco Bellich
Jacopo De Foglio
 38′ (k.) Davide Bove
Raffaele De Gregorio53′
Andrea Cagnano
Raffaele D'Orsi14′ 63′
67′ Tommaso Bianchi
Massimiliano Montuori
 48′ Daniele Buzzegoli
Cheick Oumar Coulibaly  7′ 56′
Vittorio Pagani
Francesco Uliano
 21′ Nicolás Adrián Schiavi
Simone Figliolia76′
90′ Andrea Cisco
Mattia Gagliardi63′
78′ Pablo Andrés González
Vittorio Graziani76′
70′ Marco Zunno
Marco Dayawa76′
90′ Cesare Pogliano
Luigi Tagliamonte76′
67′ Riccardo Collodel
Gianmarco Tedesco56′
Giammario Piscitella
Giampiero Zollo
90′ Alessandro Spitale
Domenico Coiro
Leonardo Pereira Lopes
Luca Stancarone63′
78′ Alessio Pinotti

70′ Mattia Tordini

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Novary Calcio, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.