Puchar Włoch: Monopoli Calcio 1966 - Modena FC 1-0 (0-0)

23 września na Stadio Vito Simone Veneziani odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami SS Monopoli a Modena FC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem SS Monopoli 1-0, który wywalczyło awans.

L. Paolucci 78'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut jedenastka Modena FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny SS Monopoli była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniele Mignanellego z Modena FC, a w 44. minucie Antonia Giosę z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę obejrzał Francesco Giorno z zespołu gospodarzy. Trener Modena FC postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Sodinhę i na pole gry wprowadził napastnika Fabia Abiusa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 74. minucie Álvaro Montero został zmieniony przez Luigiego Samelego.

Dopiero pod koniec meczu Lorenzo Paolucci wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Monopoli, zdobywając bramkę w 78. minucie spotkania. Od 81 minuty boisko opuścili piłkarze SS Monopoli: Massimo Tazzer, Ernesto Starita, Lorenzo Paolucci, na ich miejsce weszli: Abdoul Guiebre, Domenico Santoro, Renato Cascella. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Castiglii, Guida Davìego zajęli: Mattia Muroni, Gianluca Laurenti.

W 90. minucie arbiter przyznał kartki Lorenzowi Paolucciemu, Marcowi Piccinniemu z SS Monopoli.

Riccardo Gagno
44′ Antonio Giosa
Andrea Ingegneri
Mario Mercadante
Daniele Mignanelli22′
Simone Sales
Antonio Pergreffi
81′ Massimo Tazzer
Enrico Bearzotti
Eyob Zambataro
Luca Castiglia82′
48′ Francesco Giorno
Guido Davì82′
 78′ 90′ 90′ Lorenzo Paolucci
Monteiro Sodinha Diogo Felipe73′
90′ Marco Piccinni
Fabio Gerli
74′ Álvaro Montero Fernández
Stefano Scappini
81′ Ernesto Starita
Nicola Stefanelli
90′ Renato Cascella
Giovanni Zaro
Desiderato
Gianluca Laurenti82′
81′ Abdoul Guiebre
Mattia Muroni82′
Cristian Nina
Fabio Abiuso73′
74′ Luigi Samele

81′ Domenico Santoro

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Modena FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.