Puchar Włoch: Lazio Rzym - US Cremonese 4-0 (2-0)

14 stycznia na Stadio Olimpico w Rzymie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Lazio Rzym a US Cremonese. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Lazio Rzym 4-0, który wywalczyło awans.

Bastos 89'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Patric.

Jedenastka US Cremonese ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy (”Orły”), zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marco Parolo. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jony.

Niestety w 30. minucie meczu Michael Agazzi bramkarz US Cremonese z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Nicolę Ravaglię - rezerwowego bramkarza drużyny. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia przyznał kartkę Luizowi Felipemu z jedenastki gospodarzy. W 54. minucie Nadir Zortea zastąpił Redę Boultama.

W 56. minucie kartkę dostał Antonio Caracciolo, piłkarz US Cremonese.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Orły” w 58. minucie spotkania, gdy Ciro Immobile strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Chwilę później trener ”Orły” postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Danila Cataldiego wszedł Djavan Anderson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie Luiz Felipe został zmieniony przez André Andersona, a za Cira Immobilego wszedł na boisko Joseph Minala, co miało wzmocnić jedenastkę ”Orły”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mariana Ariniego na Lucę Valzanię. Na osiem minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Francescowi Delemu z US Cremonese.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bastos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lazio Rzym, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Jonego.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Matteo Bianchetti
 10′ Patricio Gabarron
Antonio Aldo Caracciolo56′
 89′ Bartolomeu Jacinto Quissanga
Francesco Renzetti
46′ 60′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Emanuele Terranova
Valon Berisha
Nadir Zortea54′
60′ Danilo Cataldi
Mariano Arini71′
 26′ Marco Parolo
Michele Castagnetti
Bobby Adekanye
Francesco Deli82′
 58′ (k.) 73′ Ciro Immobile
Giacomo Volpe
60′ Djavan Anderson
Samuel Gustafson
73′ Joseph Minala
Luca Valzania71′
60′ André Anderson Pomilio Lima da Silva
Fabio Giovanni Ceravolo

Zespół US Cremonese zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę ”Orły”, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.