Puchar Włoch: Juventus Turyn - AC Milan 0-0

12 czerwca na Allianz Stadium w Turynie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Juventusu Turyn a AC Milan. Mecz zakończył się remisem 0-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu padł remis 1-1, awans wywalczył zespół Juventusu Turyn.

Włochy - Puchar Włoch
2020-06-12 21:00 | Stadion: Allianz Stadium | Arbiter: G. Rocchi
Juventus Turyn
AC Milan
0
0

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry żółtą kartkę obejrzał Andrea Conti z AC Milan (”Rossoneri”).

W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Ante Rebić, tym samym drużyna gości musiała większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W 16. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy (”Stara Dama”). W 43. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Miralemowi Pjaniciowi, piłkarzowi gospodarzy.

Trener AC Milan postanowił zagrać agresywniej. W 52. minucie zmienił pomocnika Giacoma Bonaventurę i na pole gry wprowadził napastnika Rafaela Leão. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 62. minucie Miralem Pjanić został zastąpiony przez Samiego Khedirę.

Między 62. a 88. minutą, boisko opuścili ”Rossoneri”: Franck Kessié, Lucas Paquetá, Davide Calabria, Andrea Conti, na ich miejsce weszli: Rade Krunić, Lorenzo Colombo, Diego Laxalt, Alexis Saelemaekers. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Blaise'a Matuidiego, Douglasa Costy, Danila zajęli: Adrien Rabiot, Federico Bernardeschi, Juan Cuadrado. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Sami Khedira z drużyny gospodarzy. Była to 74. minuta starcia.

Andrea Conti16′ 88′
86′ Danilo
Simon Kjaer
Matthijs de Ligt
Alessio Romagnoli
63′ . Douglas Costa
Ismael Bennacer
Rodrigo Bentancur
Giacomo Bonaventura52′
62′ Blaise Matuidi
Hakan Calhanoglu
43′ 62′ Miralem Pjanić
Franck Yannick Kessié82′
Paulo Dybala
Lucas Tolentino Coelho de Lima82′
16′ (k.) Cristiano Ronaldo
Lucas Biglia
86′ Juan Cuadrado
Marco Brescianini
62′ 74′ Sami Khedira
Matteo Gabbia
Simone Muratore
Rade Krunić82′
62′ Adrien Rabiot
Diego Sebastián Laxalt Suárez88′
63′ Federico Bernardeschi