Puchar Włoch: Inter Mediolan - Cagliari Calcio 4-1 (2-0)

14 stycznia na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Interu Mediolan a Cagliari. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Interu Mediolan 4-1, który wywalczył awans. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

C. Oliva 72'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Interu Mediolan (”Nerazzurri”) otworzyli wynik. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku.

Zespół Cagliari ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Borja Valero.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter przyznał kartkę Charalamposowi Lykogiannisowi z Cagliari. Na drugą połowę drużyna Cagliari wyszła w zmienionym składzie, za Lucasa Nahula wszedł Marko Rog.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Mediolan w 49. minucie spotkania, gdy Romelu Lukaku strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Nicolò Barella.

W 65. minucie sędzia ukarał kartką Diego Godina, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener Interu Mediolan postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Alexisa Sancheza. Na boisko wszedł Sebastiano Esposito, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 70. minucie Marcelo Brozović został zmieniony przez Stefana Sensiego.

Zawodnicy Cagliari odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie gola pocieszenia strzelił Christian Oliva. Sytuację bramkową stworzył Alberto Cerri.

W 78. minucie Federico Dimarco został zmieniony przez Cristiana Biraghiego, co miało wzmocnić zespół ”Nerazzurri”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artura Ionitę na João Pedra oraz Nahitana Nandeza na Valtera Birsę.

Niedługo później Andrea Ranocchia wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Nerazzurri”, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Cristiana Biraghiego.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania kartkę dostał Stefano Sensi z drużyny gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Robin Olsen
78′ Federico Dimarco
Charalampos Lykogiannis46′
65′ Diego Godin
Fabio Pisacane
 80′ Andrea Ranocchia
Sebastian Wiktor Walukiewicz
Milan Szkriniar
Paolo Pancrazio Faragò
Nicolò Barella
Artur Ionita79′
70′ Marcelo Brozović
Lucas Nahuel Castro46′
Valentino Lazaro
Radja Nainggolan
 22′ Borja Valero
Nahitan Nandez80′
 1′, 49′ Romelu Lukaku
Christian Gabriel Oliva Giménez  72′
69′ Alexis Sanchez
Ragnar Klavan
78′ Cristiano Biraghi
Marko Rog 46′
70′ 90′ Stefano Sensi
Giovanni Pablo Simeone
69′ Sebastiano Esposito

Lautaro Javier Martínez

Zespół Interu Mediolan zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

”Nerazzurri” obejrzały w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.