Puchar Włoch: Imolese Calcio 1919 - SS Sambenedettese Calcio 3-3 (0-1,2-2) rzuty karne 4-3

4 sierpnia na Stadio Romeo Galli w Imoli odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Imolese Calcio a Sambenedettese. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sambenedettese 3-3 po rzutach karnych, które wywalczyło awans, wygrywając w serię rzutów karnych 4-3. Spotkanie obejrzało 584 widzów.

Włochy - Puchar Włoch
2019-08-04 20:30 | Stadion: Stadio Romeo Galli | Widzów: 584 | Arbiter: A. Di Graci
F. Rapisarda 64'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Sambenedettese wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucę Gelonesego z Sambenedettese, a w 19. minucie Antonia D'Alenę z drużyny przeciwnej.

Tymczasem piłkarze Sambenedettese nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Iacopo Cernigoi.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Gianowi Rossiemu z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sambenedettese.

Drużyna Imolese Calcio otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 51. minucie wyrównującą bramkę dla zawodników gospodarzy zdobył Tommaso Tentoni.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Imolese Calcio w 59. minucie spotkania, gdy Stefano Padovan strzelił drugiego gola. W 64. minucie Lorenzo Panaioli został zastąpiony przez Ludovica Rocchiego.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Sambenedettese przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Francesco Rapisarda wyrównał wynik meczu.

W 72. minucie Stefano Padovan został zmieniony przez Emmanuela Latte'a, a za Tommasa Tentoniego wszedł na boisko Filippo Artioli, co miało wzmocnić zespół Imolese Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emilia Volpicellego na Francesca Orlanda. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Sambenedettese: Giacomowi Biondiemu w 78. i Mirkowi Micelemu w 87. minucie.

Vuthaj
36′ Gian Maria Rossi
Antonio Santurro
Filippo Boccardi
Giacomo Biondi78′
96′ Lorenzo Checchi
Andrea Gemignani
Alessandro Garattoni
Mirko Miceli87′
Lorenzo Valeau
Francesco Rapisarda  64′
19′ Antonio D'Alena
Gabriele Bove117′
Andrea Marcucci
Luca Gelonese2′ 113′
91′ Alessandro Provenzano
Lorenzo Panaioli64′
 51′ 88′ Tommaso Tentoni
Iacopo Cernigoi  26′, 113′ (k.)
 59′ 72′ Stefano Padovan
Simone Brunetti117′
88′ Filippo Artioli
Nicholas Casciola

72′  102′ Emmanuel Latte Lath

91′ Abdoulaye Sall

W pierwszych minutach dogrywki w drużynie Imolese Calcio doszło do zmiany. Abdoulaye Sall wszedł za Alessandra Provenzana. W 96. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lorenza Checchiego, zawodnika gospodarzy.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 102. minucie Emmanuel Latte dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W pierwszych minutach drugiej części dogrywki w drużynie Sambenedettese doszło do zmiany. Lorenzo Trillò wszedł za Alessia Di Massimo. W 113. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Luca Gelonese, osłabiając zespół Sambenedettese. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w drugiej minucie.

W 113. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Iacopo Cernigoi z Sambenedettese. W trzeciej minucie przed zakończnieniem dogrywki w drużynie Sambenedettese doszło do zmiany. Simone Brunetti wszedł za Gabriele Bovego.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek zespół Imolese Calcio pokonał piłkarzy Sambenedettese 4-3.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Imolese Calcio pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Sambenedettese dokonał czterech zmian.